facebook
Aktualności

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE ZAJĘCIA KÓŁKA HISTORYCZNEGO

Uwaga, uwaga! Od najbliższego czwartku (26.09) rusza kółko historyczne!! Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia w czwartki od godz. 14.20 do 15.45. Pan Damian Podoba zapowiada wiele ciekawych wykładów i zabaw/gier historycznych.

WARSZTATY: "MIKROFALÓWKĄ W GŁOWĘ, CZYLI WPŁYW FAL NA NASZE ŻYCIE"

W zeszły czwartek klasa II LO wybrała się na XVI Lubelski Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Lubelską. Tematem odwiedzonych przez nas warsztatów był wpływ fal na życie: "Mikrofalówką w głowę, czyli wpływ fal na nasze życie ". Było bardzo ciekawie.

rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2010

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, w poniedziałek 2 września o godz. 11.30 w sali gimnastycznej (parter szkoły).

bierzemy udział w konferencji poświęconej prawom ucznia

Konferencja "Prawa moje, twoje, nasze", która odbyła się w lubelskim Ratuszu 27 kwietnia to chyba najciekawsza inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w tym roku. Naszą szkołę reprezentowała tam jako panelistka Pani Ania Węgrowska no i rzecz jasna przewodniczący Rady Filip Uniłowski za stołem prezydialnym.

filip uniłowski przewodniczącym młodzieżowej rady miasta Lublin

No i to jest wiadomość! Nasz uczeń FILIP UNIŁOWSKI ZOSTAŁ PRZEWODNICZĄCYM MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA LUBLIN! Wielkie gratulacje:) Nie zdziwimy się, jeśli przed maturą obejmie fotel prezydenta miasta (no dobra, trochę się zdziwimy, ale sky is the limit;)

Poniżej komunikat ze strony FB Młodzieżowej Rady Miasta:
"
Na skutek rezygnacji z pełnionej funkcji dotychczasowego przewodniczącego MRML XII kadencji- Miłosza Trąbki, w wyniku wyborów nowym przewodniczącym MRML XII kadencji został Filip Uniłowski . W wyniku rezygnacji nowego przewodniczącego z pełnienia funkcji Rzecznika Praw Ucznia, nowym rzecznikiem została Wiktoria Serafin. W wyniku odwołania dotychczasowego Rzecznika prasowego MRML, nowym rzecznikiem został Michał Prus".

Finał II edycji konkursu "Polska pierwszych Piastów"

27 marca odbył się w naszej szkole finał II edycji konkursu „Polska pierwszych Piastów”. W szranki stanęło 11 uczestników, którzy przeszli I etap przeprowadzony wcześniej w szkołach uczniów. Nazwiska wszystkich uczestników można znaleźć w jednym z wcześniejszych „konkursowych” postów. W jury konkursu zasiedli: p. Magdalena Sowińska (nauczyciel historii, opiekun merytoryczny konkursu), p. Anna Węgrowska (nauczyciel PP), dyrektor szkoły Łukasz Niewczas oraz Mieszko Wnuk - wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lublina, która sprawowała nad konkursem honorowy patronat.
II etap konkursu, mający formę pisemnego testu, wyłonił 5 finalistów. Ostatni III etap, najbardziej emocjonujący i zarazem najbardziej wymagający intelektualnie i psychicznie, rozgrywany był w formule przypominającej nieco teleturniej „1 z 10”. W czterech kolejnych rundach uczestnicy otrzymywali po 2 pytania, na które musieli udzielić ustnej odpowiedzi. W pierwszych 3 rundach były to pytania testowe (zarówno jedno – jak i wielokrotnego wyboru). 4 runda zawierała pytania otwarte, wymagające samodzielnego omówienia wylosowanych zagadnień.
Konkurs, podobnie jak przed rokiem, stał na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to wszystkich finalistów, zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i w II edycji naszego konkursu został nim bezapelacyjnie i w świetnym stylu Maciej Jaworski (SP nr 30 w Lublinie), odpowiadając poprawnie na wszystkich finałowych 8 pytań. Drugie miejsce, odpowiadając na 6 pytań, zdobyła Natalia Lipniewska (SP nr 16 w Lublinie). Najniższy stopień podium przypadł Wiktorii Ptak (SP nr 1 w Opolu Lubelskim), która odpowiedziała poprawnie na 5 z 8 pytań.
O tym, że zawody w III etapie były bardzo wyrównane może świadczyć fakt, że zdobywcy 4 i 5 miejsca: odpowiednio Filip Kmiecicki (Niepubliczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego) oraz Mateusz Błażejczyk (SP nr 2 w Opolu Lubelskim) odpowiedzieli poprawnie również na 5 z 8 pytań. W tym przypadku o kolejności decydował lepszy wynik tekstu z II etapu.
Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe: laptop dla zwycięzcy, aparaty cyfrowe za miejsce drugie i trzecie, wydawnictwa albumowe za zajęcie miejsca 4 i 5. Wszyscy uczestnicy, a także ich naukowi opiekunowie, zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań. Gratulacje składamy również na ręce tych, bez których sukces ten nie byłby zapewne możliwy – ich nauczycieli. Serdeczne podziękowania składamy całemu jury oraz uczniom, którzy w sposób szczególny wspierali nas w przygotowaniach: Filipowi Uniłowskiemu oraz Bartkowi i Robertowi Chojnackim. Do zobaczenia na przyszłorocznych historycznych zmaganiach!

Szkoły Mieszko na Targach Edukacyjnych 15-16 marca 2018

W dniach 15-16 marca gościliśmy po raz kolejny na Targach Edukacyjnych. Odbyliśmy setki rozmów, rozdaliśmy tysiące ulotek. Naprawdę udane dwa dni, szkoda tylko, że złośliwy chochlik skasował nasze najlepsze zdjęcia z tej imprezy:(
Wielkie podziękowania dla tych, którzy godnie nas tam reprezentowali: Kasi, Nastki, Roberta, Bartka, Filipa i pani Ani.

II edycja konkursu "Polska pierwszych Piastów" - ZAKWALIFIKOwani do II etapu

Z radością informujemy, że do drugiego etapu organizowanego przez naszą szkołę konkursu "Polska pierwszych Piastów" zakwalifikowały się następujące osoby:

 1. Maciej Jaworski (SP nr 30 w Lublinie)
 2. Mateusz Czyran (SP nr 30 w Lublinie
 3. Aleksander Macedoński (Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
 4. Bartłomiej Chudzik (Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
 5. Filip Kmiecicki (Niepubliczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
 6. Mateusz Błażejczak (SP nr 2 w Opolu Lubelskim)
 7. Krzysztof Godzina (SP nr 2 w Opolu Lubelskim)
 8. Natalia Lipniewska (SP nr 16 w Lublinie)
 9. Mikołaj Miłczak (SP nr 16 w Lublinie)
 10. Wiktoria Ptak (SP nr 1 w Opolu Lubelskim)
 11. Barbara Ciechańska (SP nr 57 w Lublinie)

II i III (finałowy) etap konkursu odbędzie się dnia 27 marca o godz. 10.00 w siedzibie szkoły przy ul. Krochmalnej 29. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt ze szkoła pod nr 732-428-672

wizyta w muzeum martyrologii "pod zegarem"

W zeszłą środę odwiedziliśmy Muzeum Lubelskie Oddział Martyrologii "Pod Zegarem", które od początku swego istnienia (1979 r.) mieści się w celach byłego aresztu gestapo przy ul. Uniwersyteckiej 1 w Lublinie. Wstrząsające a zarazem ciekawe i warte odwiedzenia miejsce.

II edycja konkursu "Polska pierwszych Piastów"

Drodzy! Do 20 grudnia br. czekamy na zgłoszenia szkół do II edycji organizowanego przez nas konkursu "Polska pierwszych Piastów". Jeżeli jesteście uczniami gimnazjum i pasjonatami historii - warto spróbować! Czekają na Was świetne nagrody - m.in. laptop i aparaty fotograficzne. Informacja o konkursie wraz z regulaminem została już wysłana do wszystkich gimnazjów z województwa lubelskiego. Tymczasem odsyłamy Was do relacji z niezwykle emocjonującej i stojącej na bardzo wysokim poziomie pierwszej edycji konkursu w 2016 r.: http://www.mieszkoszkoly.pl/aktualnosci/more,67009890

Szkolny Mikołaj nie zawiódł:)

Kochani! Mamy nadzieję, że Mikołaj nie zawiódł Was w tym roku. Nasze gimnazjum i liceum świętowało na wyjściach kinowych a szkolny Mikołaj sprezentował każdemu połowę biletu;)

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice! Chcielibyśmy zaproponować Wam włączenie się w szlachetną inicjatywę jaką jest akcja "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". W tym roku odbędzie się czwarta już edycja akcji, w trakcie której zbierane będą zarówno dary rzeczowe, jak i datki przekazywane na specjalnie utworzone w tym celu konto przez Caritas. O szczegółach całego przedsięwzięcia dowiecie się z dedykowanej mu strony: http://rodakomnakresach.pl/szczecin/o-nas/.

Stypendium Premiera dla Filipa Uniłowskiego!

7 listopada, w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego, wręczone zostały dyplomy dla Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Wśród zdobywców tego prestiżowego stypendium znalazł się także uczeń kl. II naszego Liceum - Filip Uniłowski. Serdecznie gratulujemy!

Nasz człowiek w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin!

Ten młody, porywający tłumy polityk to oczywiście Filip Uniłowski, nasz człowiek w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublina :) Co więcej, Filip już na wstępie wygrał konkurs na Rzecznika Praw Ucznia przekonując do swojej kandydatury mową uwiecznioną na zdjęciu. Serdecznie gratulujemy! Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Dreszczowiec w Let me out ;)

W konkursie na wyjście integracyjne klas licealnych wygrała idea "escape room" i tak oto wylądowaliśmy w Let me out na lubelskiej Starówce. Było przednio, jakkolwiek dochodzą nas głosy, że nie wszystkim udało się wrócić do domu. Rodzicom sugerujemy rozpocząć poszukiwania w tych dziwnych pokojach na ul. Złotej 6...

Dreszczowiec w Cinema City...

Kilka dni temu wybraliśmy się z naszym gimnazjum do Cinema City na "Linię życia". Podobało się, choć niektórzy wciąż podobno nie mogą dojść do siebie... W każdym razie wstrząsu wywołanego filmem nie honorujemy jako usprawiedliwienia absencji w szkole...

Witamy w nowym roku szkolnym!

Kochani, witamy po długich wakacjach! To nie zawsze są łatwe powroty, ale chcemy, by do naszej szkoły wracało się łatwiej i przyjemniej. Na razie w klasach i na przerwach widzimy zazwyczaj uśmiechniętych młodych ludzi – jest dobrze :)
Staramy się wciąż rozwijać i uatrakcyjniać naukę w naszej szkole. Kadrę nauczycielską zasilili nowi świetni nauczyciele. Zamontowaliśmy w klasach duże monitory interaktywne – powinny okazać się cennym wsparciem dydaktycznym, a czasem także źródłem rozrywki :). Wprowadziliśmy nieodpłatnie możliwość realizowania części lekcji WF w ramach zajęć na siłowni (w bardzo dobrym klubie sportowym „Strefa” w Leclercu przy ul. Zana). Planujemy we wrześniu fajne wyjście integracyjne. Myślimy cały czas, co jeszcze ulepszyć. Jeśli i wy macie jakieś pomysły – śmiało się nimi dzielcie. Zobaczymy, co uda się z nich zrealizować :)
Tymczasem raz jeszcze serdecznie pozdrawiamy: Rodziców, Nauczycieli i Uczniów, a szczególnie naszą nową I klasę liceum: życzymy Wam byście chcieli się u nas uczyć i rozwijać, będąc świadomymi, że robicie to dla siebie, a nie z przymusu. Niech Moc będzie z Wami

Zapraszamy na inaugurację Nowego Roku Szkolnego

Ależ ten czas szybko mija... Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice! Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018. Spotykamy się 4 września (tak, tak - dopiero w poniedziałek) o godz. 12.00 w budynku szkoły przy ul. Krochmalnej 29 (na II piętrze). Do miłego zobaczenie, a tymczasem cieszmy się wszyscy ostatnimi dwoma tygodniami wakacji!

Wakacje!!!

Kochani - czas na zasłużony wypoczynek! Dziękujemy za ten pierwszy rok: Wam - uczniom, rodzicom i nauczycielom. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego czasu spędzonego z Wami w szkole. Do zobaczenia za 2 miesiące w nowym roku szkolnym - z nową energią i naładowanymi akumulatorami:)

Święta Wielkanocne

Nasi drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice

- z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam i Waszym bliskim wszystkiego, co dobre. Wiary, nadziei i miłości, spokoju przy świątecznym stole, a w szkole - najlepszych wyników i dobrej atmosfery.

Przejdż do archiwum aktualności