facebook
Aktualności

Wizyta w Centrum Brytyjskim UMCS

W marcu wybraliśmy się do Centrum Brytyjskiego UMCS, gdzie mieliśmy okazję poznać ofertę Centrum oraz dowiedzieć się o tym jak funkcjonuje.
Teraz już wiemy, że Centrum Brytyjskie jest bogatym źródłem wiedzy i pomocy naukowych: można tam znaleźć różnorodne materiały do nauki języka, testy do egzaminów Uniwersytetu Cambridge, książki metodyczne i gramatyczne.
Dziękujemy za miłe przyjęcie

Finał konkursu historycznego „Polska pierwszych Piastów”.

Ach, cóż to był za konkurs!... 29 marca 2017 r. w siedzibie naszej szkoły odbył się finałowy etap wojewódzkiego ...
Czytaj więcej

Dzień kobiet w Mieszku

Z okazji Dnia Kobiet przekazujemy serdeczne życzenia wszystkim Paniom, a w szczególności rzecz jasna "naszym" Paniom: nauczycielkom, uczennicom, mamom naszych uczniów:) Chłopcy się spisali i przygotowali dla wszystkich drobne upominki.

Tłusty czwartek w Mieszku!

Nie jest to może wzorzec zdrowego żywienia, ale tłusty czwartek jest tylko raz w roku! Wczorajszy dzień osłodziliśmy naszym uczniom pysznymi pączkami:)

Koncert Chóru "Musica dal vivo"

W dniu 17 lutego 2017 roku odbył się charytatywny koncert naszego chóru. "Musica dal vivo" wystąpił przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego oraz oboistki Katarzyny Nowickiej.
Celem koncertu była zbiórka pieniędzy na paczkę dla "Rodaków na Kresach". 

Konkurs historyczny "Polska pierwszych Piastów" - WYNIKI i ETAPU

Dnia 31 stycznia 2017 r. odbył się I etap konkursu "Polska pierwszych Piastów" organizowanego przez naszą szkołę. Poniżej podajemy listę osób, które zakwalifikowały się do II etapu. Serdecznie gratulujemy!!!

1. Antoni Joński (Zespół Szkół w Krasieninie)
2. Jakub Herda (Gimnazjum nr 9 w Lublinie)
3. Wiktoria Witer (Gimnazjum nr 9 w Lublinie)
4. Damian Tomczyk (Gimnazjum nr 9 w Lublinie)
5. Nicol Matys (Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
6. Aleksander Macedoński (Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
7. Patrycja Kluch (Gimnazjum nr 19 w Lublinie)
8. Rafał Orłowski (Gimnazjum nr 10 w Lublinie)
9. Zuzanna Michalczuk (Gimnazjum nr 7 w Lublinie)
10. Bartosz Opaliński (Gimnazjum nr 6 w Lublinie)
11. Michał Juda (Gimnazjum nr 6 w Lublinie)
12. Jakub Konior (ZS w Opolu Lubelskim)

Etap II i III konkursu "Polska pierwszych Piastów" odbędzie się 29 marca o godzinie 9:00 w siedzibie Niepublicznego Liceum im. Mieszka I ul. Krochmalna 29 Lublin.

Życzymy powodzenia!!!


Podziękowania od Przedszkola nr 43 za występ naszego chóru!

13 lutego 2017 r. w Przedszkolu nr 43 odbył się koncert pt. "Jezus malusieńki"w wykonaniu naszego chóru "Musica dal vivo". Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno dziecięcej widowni, jak i grona pedagogicznego. Ciesząc się z kolejnego fantastycznego występu zamieszczamy podziękowania Przedszkola nr 43. 


Szkoły Mieszko I na Targach Edukacyjnych!

Halo, halo! Nadajemy wprost z odbywających się właśnie w Lublinie Targów Edukacyjnych (16-17 lutego 2017, Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Dworcowa 11). Tysiące zwiedzających, tysiące ulotek, tysiące rozmów - a w tym wszystkim nasza ekipa (pozdrawiamy Olę, Filipa i panią Anię!) ze świetną ofertą naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy!!! ...
Czytaj więcej

Zapraszamy na naszą prezentację na Targach Edukacyjnych!

Serdecznie zapraszamy na Targi Edukacyjne, których już XIII edycja odbędzie się 16-17 lutego 2017 r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym Targi Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11. Oczywiście będziemy tam ze swoją ofertą. Więcej o Targach poczytać możecie na stronie organizatorów: http://www.edukacja.targi.lublin.pl/aktualnosciOdwiedziliśmy "Dom słów"

W naszej szkole co miesiąc organizujemy wyjścia o charakterze edukacyjno-integracyjnym. W zeszły czwartek, w ramach lekcji j.polskiego, wybraliśmy się do Domu Słów. To fantastyczne miejsce, będące muzeum drukarstwa, ośrodkiem edukacyjnym, w którym można zapoznać się z dawnymi technikami druku oraz poznać historię i osiągnięcia drukarstwa lubelskiego.

Dzięki uprzejmości jednego z pracowników Domu Słów zobaczyliśmy jak wyglądał dawny proces drukarski, uruchomiono dla nas maszyny drukarskie oraz wzięliśmy udział w warsztatach kreatywnego pisania.

Było super i jeszcze raz dziękujemy

Szkoły Mieszko: efektywna edukacja w przyjaznej atmosferze dodano: 2017-01-13

Z cyklu: napisano o nas! Duży artykuł o naszej szkole w "Panoramie Lubelskiej". Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jaką szkołę pragniemy tworzyć (i tworzymy) - tu przeczytacie o tym "w pigułce". Poniżej link oraz cały artykuł:http://www.panoramalubelska.pl/wiadomosci/313,szkoly-mieszko-efektywna-edukacja-w-przyjaznej-atmAtrakcyjna oferta edukacyjna, kilkunastoosobowe klasy, niewygórowane czesne – to tylko niektóre z ...
Czytaj więcej

Chór Musica dal vivo charytatywnie dodano: 2017-01-11

Nasz chór zaczyna być rozchwytywany! Zapraszamy na koncert charytatywny "Rodakom na Kresach"! Poniżej wklejamy treść artykułu z "Panoramy Lubelskiej":W grudniu zadebiutowali, a już w lutym kolejny koncert. Tym razem chór „Musica dal vivo” z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Anima wystąpi charytatywnie. – Chór „Musica dal vivo” powstał, by ...
Czytaj więcej

Uczniowski chór zadebiutuje w grudniu dodano: 2016-11-21

Kochani! Z cyklu "napisano o nas" - za "Panoramą Lubelską" z dumą informujemy o debiutanckim
występie chóru „Musica dal vivo” , którego pierwszym dyrygentem jest uczeń I klasy naszego Liceum - Filip Uniłowski. Chór działa przy naszej szkole, zatem - jeśli czujecie w sobie wokalny talent - zwróćcie się do Filipa, wszyscy go przecież dobrze znacie:)Serdecznie gratulujemy Filipowi, trzymamy kciuki za występ, a o szczegółach dowiecie się z poniższego artykułu: http://www.panoramalubelska.pl/wiadomosci/280,uczniowski-chor-zadebiutuje-w-grudniu

Wyjście na pokazy chemiczne na Wydział Chemii UMCS dodano: 2016-10-31

Pod koniec października wybraliśmy się na pokazy chemiczne na Wydział Chemii UMCS. Było kolorowo, wybuchowo i przede wszystkim ciekawie :) Nasza koleżanka Daria wzięła nawet udział w eksperymencie
Czytaj więcej

Dzień Nauczyciela

Naszym Drogim Nauczycielom z okazji ich święta życzymy wszystkiego, co dobre – wszelkiej pomyślności w życiu, a w pracy z uczniami jak najwięcej radości, entuzjazmu, świeżego i otwartego podejścia do zawodu.
Szkoła to przede wszystkim ludzie – uczniowie i nauczyciele i relacje między nimi. Dobre relacje tworzą dobrą szkołę. Jesteśmy dopiero na początku naszej szkolnej drogi, ale wiemy już na pewno, że mamy świetną kadrę, która potrafiła takie relacje z uczniami zbudować. Za to serdecznie dziękujemy – a nasi uczniowie podziękowali w czwartek.

Dzień Chłopaka w Mieszku ! :)

Oczywiście wiedzieliśmy, że nasze licealne dziewczyny w Mieszku są najlepsze, ale tegoroczny Dzień Chłopaka po raz kolejny to potwierdził. Panowie dostali super kubki oraz dużo słodyczy. Najbardziej z prezentu ucieszył się dyrektor, którego kubkiem BOSSa można by ugasić średniej wielkości pożar . W imieniu naszych chłopaków – serdeczne dzięki ...
Czytaj więcej

Ćwiczenia przeciwpożarowe

Wczoraj odbyły się w naszej szkole ćwiczenia przeciwpożarowe :) Udało nam się sprawnie wypełnić procedury i szybko opuścić budynek :) Wszyscy ocaleni! ...
Czytaj więcej

Ruszyliśmy! Za nami pierwsze 2 tygodnie!

Ruszyliśmy!:)! Za nami pierwsze 2 tygodnie! Mamy fantastycznych uczniów i nauczycieli, jesteśmy z Was dumni, naprawdę! Wszyscy bardzo szybko odnaleźli się w nowej szkole :) W ostatni czwartek, w ramach integracji, wybraliśmy się do Cinema City. ...
Czytaj więcej
Przejdż do archiwum aktualności