facebook
Aktualności

Stypendium Premiera dla Filipa Uniłowskiego!

7 listopada, w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego, wręczone zostały dyplomy dla Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Wśród zdobywców tego prestiżowego stypendium znalazł się także uczeń kl. II naszego Liceum - Filip Uniłowski. Serdecznie gratulujemy!

Nasz człowiek w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin!

Ten młody, porywający tłumy polityk to oczywiście Filip Uniłowski, nasz człowiek w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublina :) Co więcej, Filip już na wstępie wygrał konkurs na Rzecznika Praw Ucznia przekonując do swojej kandydatury mową uwiecznioną na zdjęciu. Serdecznie gratulujemy! Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Dreszczowiec w Let me out ;)

W konkursie na wyjście integracyjne klas licealnych wygrała idea "escape room" i tak oto wylądowaliśmy w Let me out na lubelskiej Starówce. Było przednio, jakkolwiek dochodzą nas głosy, że nie wszystkim udało się wrócić do domu. Rodzicom sugerujemy rozpocząć poszukiwania w tych dziwnych pokojach na ul. Złotej 6...

Dreszczowiec w Cinema City...

Kilka dni temu wybraliśmy się z naszym gimnazjum do Cinema City na "Linię życia". Podobało się, choć niektórzy wciąż podobno nie mogą dojść do siebie... W każdym razie wstrząsu wywołanego filmem nie honorujemy jako usprawiedliwienia absencji w szkole...

Witamy w nowym roku szkolnym!

Kochani, witamy po długich wakacjach! To nie zawsze są łatwe powroty, ale chcemy, by do naszej szkoły wracało się łatwiej i przyjemniej. Na razie w klasach i na przerwach widzimy zazwyczaj uśmiechniętych młodych ludzi – jest dobrze :)
Staramy się wciąż rozwijać i uatrakcyjniać naukę w naszej szkole. Kadrę nauczycielską zasilili nowi świetni nauczyciele. Zamontowaliśmy w klasach duże monitory interaktywne – powinny okazać się cennym wsparciem dydaktycznym, a czasem także źródłem rozrywki :). Wprowadziliśmy nieodpłatnie możliwość realizowania części lekcji WF w ramach zajęć na siłowni (w bardzo dobrym klubie sportowym „Strefa” w Leclercu przy ul. Zana). Planujemy we wrześniu fajne wyjście integracyjne. Myślimy cały czas, co jeszcze ulepszyć. Jeśli i wy macie jakieś pomysły – śmiało się nimi dzielcie. Zobaczymy, co uda się z nich zrealizować :)
Tymczasem raz jeszcze serdecznie pozdrawiamy: Rodziców, Nauczycieli i Uczniów, a szczególnie naszą nową I klasę liceum: życzymy Wam byście chcieli się u nas uczyć i rozwijać, będąc świadomymi, że robicie to dla siebie, a nie z przymusu. Niech Moc będzie z Wami

Zapraszamy na inaugurację Nowego Roku Szkolnego

Ależ ten czas szybko mija... Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice! Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018. Spotykamy się 4 września (tak, tak - dopiero w poniedziałek) o godz. 12.00 w budynku szkoły przy ul. Krochmalnej 29 (na II piętrze). Do miłego zobaczenie, a tymczasem cieszmy się wszyscy ostatnimi dwoma tygodniami wakacji!

Wakacje!!!

Kochani - czas na zasłużony wypoczynek! Dziękujemy za ten pierwszy rok: Wam - uczniom, rodzicom i nauczycielom. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego czasu spędzonego z Wami w szkole. Do zobaczenia za 2 miesiące w nowym roku szkolnym - z nową energią i naładowanymi akumulatorami:)

Święta Wielkanocne

Nasi drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice

- z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam i Waszym bliskim wszystkiego, co dobre. Wiary, nadziei i miłości, spokoju przy świątecznym stole, a w szkole - najlepszych wyników i dobrej atmosfery.

Wizyta w Centrum Brytyjskim UMCS

W marcu wybraliśmy się do Centrum Brytyjskiego UMCS, gdzie mieliśmy okazję poznać ofertę Centrum oraz dowiedzieć się o tym jak funkcjonuje.
Teraz już wiemy, że Centrum Brytyjskie jest bogatym źródłem wiedzy i pomocy naukowych: można tam znaleźć różnorodne materiały do nauki języka, testy do egzaminów Uniwersytetu Cambridge, książki metodyczne i gramatyczne.
Dziękujemy za miłe przyjęcie

Finał konkursu historycznego „Polska pierwszych Piastów”.

Ach, cóż to był za konkurs!... 29 marca 2017 r. w siedzibie naszej szkoły odbył się finałowy etap wojewódzkiego ...
Czytaj więcej

Dzień kobiet w Mieszku

Z okazji Dnia Kobiet przekazujemy serdeczne życzenia wszystkim Paniom, a w szczególności rzecz jasna "naszym" Paniom: nauczycielkom, uczennicom, mamom naszych uczniów:) Chłopcy się spisali i przygotowali dla wszystkich drobne upominki.

Tłusty czwartek w Mieszku!

Nie jest to może wzorzec zdrowego żywienia, ale tłusty czwartek jest tylko raz w roku! Wczorajszy dzień osłodziliśmy naszym uczniom pysznymi pączkami:)

Koncert Chóru "Musica dal vivo"

W dniu 17 lutego 2017 roku odbył się charytatywny koncert naszego chóru. "Musica dal vivo" wystąpił przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego oraz oboistki Katarzyny Nowickiej.
Celem koncertu była zbiórka pieniędzy na paczkę dla "Rodaków na Kresach". 

Konkurs historyczny "Polska pierwszych Piastów" - WYNIKI i ETAPU

Dnia 31 stycznia 2017 r. odbył się I etap konkursu "Polska pierwszych Piastów" organizowanego przez naszą szkołę. Poniżej podajemy listę osób, które zakwalifikowały się do II etapu. Serdecznie gratulujemy!!!

1. Antoni Joński (Zespół Szkół w Krasieninie)
2. Jakub Herda (Gimnazjum nr 9 w Lublinie)
3. Wiktoria Witer (Gimnazjum nr 9 w Lublinie)
4. Damian Tomczyk (Gimnazjum nr 9 w Lublinie)
5. Nicol Matys (Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
6. Aleksander Macedoński (Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
7. Patrycja Kluch (Gimnazjum nr 19 w Lublinie)
8. Rafał Orłowski (Gimnazjum nr 10 w Lublinie)
9. Zuzanna Michalczuk (Gimnazjum nr 7 w Lublinie)
10. Bartosz Opaliński (Gimnazjum nr 6 w Lublinie)
11. Michał Juda (Gimnazjum nr 6 w Lublinie)
12. Jakub Konior (ZS w Opolu Lubelskim)

Etap II i III konkursu "Polska pierwszych Piastów" odbędzie się 29 marca o godzinie 9:00 w siedzibie Niepublicznego Liceum im. Mieszka I ul. Krochmalna 29 Lublin.

Życzymy powodzenia!!!


Podziękowania od Przedszkola nr 43 za występ naszego chóru!

13 lutego 2017 r. w Przedszkolu nr 43 odbył się koncert pt. "Jezus malusieńki"w wykonaniu naszego chóru "Musica dal vivo". Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno dziecięcej widowni, jak i grona pedagogicznego. Ciesząc się z kolejnego fantastycznego występu zamieszczamy podziękowania Przedszkola nr 43. 


Szkoły Mieszko I na Targach Edukacyjnych!

Halo, halo! Nadajemy wprost z odbywających się właśnie w Lublinie Targów Edukacyjnych (16-17 lutego 2017, Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Dworcowa 11). Tysiące zwiedzających, tysiące ulotek, tysiące rozmów - a w tym wszystkim nasza ekipa (pozdrawiamy Olę, Filipa i panią Anię!) ze świetną ofertą naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy!!! ...
Czytaj więcej

Zapraszamy na naszą prezentację na Targach Edukacyjnych!

Serdecznie zapraszamy na Targi Edukacyjne, których już XIII edycja odbędzie się 16-17 lutego 2017 r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym Targi Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11. Oczywiście będziemy tam ze swoją ofertą. Więcej o Targach poczytać możecie na stronie organizatorów: http://www.edukacja.targi.lublin.pl/aktualnosciOdwiedziliśmy "Dom słów"

W naszej szkole co miesiąc organizujemy wyjścia o charakterze edukacyjno-integracyjnym. W zeszły czwartek, w ramach lekcji j.polskiego, wybraliśmy się do Domu Słów. To fantastyczne miejsce, będące muzeum drukarstwa, ośrodkiem edukacyjnym, w którym można zapoznać się z dawnymi technikami druku oraz poznać historię i osiągnięcia drukarstwa lubelskiego.

Dzięki uprzejmości jednego z pracowników Domu Słów zobaczyliśmy jak wyglądał dawny proces drukarski, uruchomiono dla nas maszyny drukarskie oraz wzięliśmy udział w warsztatach kreatywnego pisania.

Było super i jeszcze raz dziękujemy

Szkoły Mieszko: efektywna edukacja w przyjaznej atmosferze dodano: 2017-01-13

Z cyklu: napisano o nas! Duży artykuł o naszej szkole w "Panoramie Lubelskiej". Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jaką szkołę pragniemy tworzyć (i tworzymy) - tu przeczytacie o tym "w pigułce". Poniżej link oraz cały artykuł:http://www.panoramalubelska.pl/wiadomosci/313,szkoly-mieszko-efektywna-edukacja-w-przyjaznej-atmAtrakcyjna oferta edukacyjna, kilkunastoosobowe klasy, niewygórowane czesne – to tylko niektóre z ...
Czytaj więcej

Chór Musica dal vivo charytatywnie dodano: 2017-01-11

Nasz chór zaczyna być rozchwytywany! Zapraszamy na koncert charytatywny "Rodakom na Kresach"! Poniżej wklejamy treść artykułu z "Panoramy Lubelskiej":W grudniu zadebiutowali, a już w lutym kolejny koncert. Tym razem chór „Musica dal vivo” z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Anima wystąpi charytatywnie. – Chór „Musica dal vivo” powstał, by ...
Czytaj więcej
Przejdż do archiwum aktualności