facebook
Po szkole

POZASZKOLNE ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

Masz artystyczne pasje? Marzysz skrycie o karierze wokalisty czy aktora? A może po prostu lubisz spędzać kreatywnie czas, bawiąc się dobrze na scenie czy deskach teatru? Jeżeli tak jest, to zachęcamy Cię do skorzystania z naszych artystycznych zajęć pozalekcyjnych: chóru i teatru szkolnego.

Chór "Musica dal vivo" działa od września 2016 roku. Jego członkami są młodzi ludzie z całego województwa lubelskiego. Założyciele jak i cała kadra wychodzą z założenia, że nauczyć śpiewać można każdego, wystarczy chęć i praca. Dyrygentem chóru jest absolwent szkoły muzycznej i uczeń naszego liceum 17 letni Filip Uniłowski, prezesem Anna Węgrowska, a wiceprezesem oboista Teatru Muzycznego  Katarzyna Nowicka.
Mimo swojego krótkiego stażu chór ma już za sobą wiele ważnych występów, o których możecie dowiedzieć się więcej z dedykowanego mu fanpage'a: https://www.facebook.com/M%C5%82odzie%C5%BCowy-Ch%C3%B3r-Musica-dal-vivo-617843035041028/

Zajęcia teatralne prowadzą Emil Janczak i Paulina Iwan: utalentowani młodzi ludzie związani od lat z Teatrem Panopticum, którego kierownikiem artystycznym i reżyserem większości przedstawień jest Mieczysław Wojtas. Ich radość, zaraźliwy entuzjazm i rzecz jasna niemałe umiejętności aktorsko-reżyserskie potrafią zarazić dobrą energią każdego początkującego adepta sztuki aktorskiej.