facebook
Aktualności

Mickiewicz w Cinema City

Dziś wyjście do Cinema City. Polskie kino rzadko portretuje współczesną szkołę i młodzież więc film o nieco kontrowersyjnym tytule "Piep... Mickiewicza" obejrzeliśmy z zainteresowaniem. Oceny były podzielone, ale w zdecydowanej większości pozytywne:)

Koniec akcji "pomóż dzieciom usłyszeć święta"

Zakończyliśmy wczoraj naszą akcję Pomóżmy dzieciom usłyszeć Święta. Wasze dary trafiły do dzieciaczków z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej. Serdeczne dzięki dla wszystkich darczyńców ♥️

Pani Magda Bodek lubelskim Nauczycielem Roku!

Matematyka to nie jest zwykle najbardziej kochany przedmiot przez uczniów, tym większe jest to więc osiągnięcie: pani Magda Bodek zajęła pierwsze miejsce w Lublinie, a drugie w całym województwie lubelskim w plebiscycie na najlepszego nauczyciela w szkołach ponadpodstawowych. Wielkie gratulacje dla pani Magdy!:)

wesołych i spokojnych świąt bożego narodzenia

Serdeczne życzenia radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia dla całej naszej szkolnej społeczności :)

warsztaty z pierwszej pomocy

Wczoraj i dziś bardzo ważne warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów klas pierwszych. Serdecznie dziękujemy ratownikom ze Studenckiego Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego UM w Lublinie

święta w mieszku

Wiele osób zaangażowało się w to, żeby w szkole był świąteczny nastrój - i wszystkim serdecznie dziękujemy, bo wyszło super :)
Szczególne wyróżnienie wędruje w ręce Michaliny z kl. 1a, autorki fantastycznego (pomysł i realizacja) kalendarza adwentowego. Ale raz jeszcze - dzięki dla wszystkich, grudzień będzie nam upływał w szkole w dobrej świątecznej atmosferze.

Warsztaty dla uczennic - profilaktyka raka piersi

Serdecznie dziękujemy p. Agacie Włodarczyk za zajęcia przeprowadzone dla naszych uczennic w ramach kampanii Avon Kontra Rak Piersi.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym w Polsce i pierwszą przyczyną zgonów wśród młodych Polek. Im wcześniej zostaje wykryty, tym większe szanse jego wyleczenia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka - i temu miały służyć dzisiejsze zajęcia.

Pani Magda Bodek lubelskim Nauczycielem Roku!

No i stało się!!! Pani Magdalena Bodek, nasz nauczyciel matematyki, wygrał plebiscyt na lubelskiego Nauczyciela Roku (w kategorii szkoły ponadpodstawowe). Serdeczne gratulacje dla Pani Magdy, wielka radość i duma♥️

Startuje póbna matura z Operonem

Nasi czwartoklasiści rozpoczęli dziś zmagania z arkuszami próbnej matury z Operonem. Powodzenia!

Zbióka dla Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej

Startujemy z naszą flagową akcją zbiórki dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej. Wszystkie szczegóły znajdziecie na grafikach. Liczymy na Wasze♥️♥️♥️♥️

Halloween w Mieszku

Jak zwykle wesoło i kreatywnie :))

oglądamy "chłopów"

Uczniowie klas trzecich i czwartej wybrali się wczoraj do kina na "Chłopów".
Dawno to było, ale pamiętamy, że za naszych czasów chyba się tych "Chłopów" czytało? ;)

wybory do młodzieżowej rady miasta - rozstrzygnięcie!

Drodzy, tegoroczne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin wygrał Szymon Malec (44 głosy), który kolejny rok będzie reprezentował naszą szkołę w MRM. Drugie miejsce zajęła Zosia Dąbek (22 głosy), trzecie Krzysztof Mazurek (14 głosów). Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, ale też i pozostałym kandydatom, którzy startując z pierwszych klas, po zaledwie dwóch miesiącach bytności w szkole, zdecydowali się na start w wyborach i uzyskali dobre wyniki.
Dziękujemy również Blance, Zuzi, Basi i Ani za pracę w komisji wyborczej :)

wybory do młodzieżowej rady miasta

Październik miesiącem wyborczym, a już 23 października w lubelskich szkołach odbędą się wybory kandydata do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. W Mieszku o mandat w MRM rywalizować będzie trójka kandydatów:
1. Zosia Dąbek z kl. 1b
2. Krzysztof Mazurek z kl. 1a
3. Szymon Malec z kl. 3b
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO GŁOSOWANIA!

Dzień nauczyciela

Dziś (i nie tylko dziś) życzymy wszystkiego najlepszego naszym nauczycielom♥️

Zbiórka na schronisko dla bezdomnych zwierząt

Drodzy, z okazji Światowego Dnia Zwierząt kl. 1b wyszła z inicjatywą zbiórki darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Do 13 października zbieramy: ręczniki, koce, kołderki, karmę, miski/miseczki, środki czystości. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie♥️ Szczegóły na plakacie, za którego przygotowanie dziękujemy Michałowi Franczakowi

projekt energylandia - wykonany!

Od lat uczniowie nakłaniali nas do organizacji wycieczki do Energylandii. Projekt został zrealizowany, wraz ze zwiedzaniem Krakowa i Zakopanego :))

konkurs z okazji światowego dnia zwierząt

Drodzy, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zwierząt organizujemy konkurs. Zasady są proste:
1. Przesyłacie na nr szkolny 732 428 672 jedno ulubione zdjęcie swojego zwierzaczka (jedna osoba tylko jedno zdjęcie!). Pamiętajcie o podpisaniu wiadomości ze zdjęciem.
2. Termin przesłania zdjęcia - do 2 października (trzeba się śpieszyć!)
3. Wybieramy najlepsze zdjęcia i publikujemy je na naszym FB w Światowy Dzień Zwierząt (4 października). Najlepsze zdjęcie nagradzamy bonem do sklepu zoologicznego o wartości 50 zł. Za drugie i trzecie miejsce też coś będzie :)

nasz wolontariat

W ubiegły piątek jubileusz 70-lecia istnienia obchodził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej, który wspieramy nasza coroczną zbiórką i akcją "Pomóż dzieciom usłyszeć Święta". Aktywną rolę w organizacji jubileuszu odegrali nasi uczniowie pod przewodnictwem p. Ani Węgrowskiej. Serdeczne dzięki za Wasz wkład w przygotowanie i przebieg uroczystości
Przejdż do archiwum aktualności