facebook
Aktualności

aktualności na facebook'u

Zachęcamy do sprawdzania naszych aktualności na profilu Facebook Mieszka: https://www.facebook.com/mieszkoszkoly/

Dzięki temu dowiecie się więcej o szkole i poznacie prawdziwe opinie naszych uczniów i rodziców:)

zbiórka dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt


Przekazaliśmy dziś wasze dary do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

halloween w mieszku

Dziwne osobistości spotykamy dzisiaj na korytarzach szkoły i w salach lekcyjnych... Wesołego Halloween:)

dzień nauczyciela

Serdeczne życzenia wszystkiego, co dobre kierujemy dziś (ale i w każdym innym dniu) do naszych wspaniałych nauczycieli:)

Bieszczad ciąg dalszy

Cóż, nie było lekko, ale takie dni najdłużej się wspomina... Na pewno nasi opiekunowie robili wszystko, byście czuli się jak najlepiej. A działo się... Przeprawy w wodzie i błocie, suszenie butów hotelowymi suszarkami, na wspólnym posiedzeniu przy gitarze kończąc:)

Pani Hania Kryńska w radio rozmawia o Baczyńskim

Świetna rozmowa o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim z p. Hanią Kryńską, autorką książki "Rzeczy niepokój" i naszą (waszą:) nauczycielką języka polskiego. Serdecznie polecamy:

wycieczka w bieszczady

Mamy to! Pierwsza mieszkowa wycieczka w erze postcovidowej właśnie wyruszyła w Bieszczady:) Pogoda i humory dopisują:)

światowy dzień zwierząt - zbiórka

Kochani! 4 października obchodzimy Światowy. Dzień Zwierząt. W związku z tym nasza szkoła organizuje zbiórkę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
Zbieramy:
✔️Koce i duże ręczniki
✔️ Karmę suchą dla dorosłych i młodych kotów i psów
✔️ Karmę mokrą w puszkach dla dorosłych i młodych kotów i psów
Jeżeli macie ochotę zrobić dobry uczynek i wspomóc naszych "braci mniejszych" w potrzebie czekamy na wasze dary do dn. 26 października:)

dzień chłopaka

Wszystkiego najlepszego Panowie!

pierwsze lekcje za nami:)

Zaczęliśmy, pierwsze lekcje za nami:) Witamy Was wszystkich serdecznie, a szczególnie naszych nowych uczniów - mamy nadzieję, że będziecie się u nas dobrze czuli:) W Vulcanie wszyscy mogą znaleźć już cały plan lekcji, ale nie tylko nauką w Mieszku żyjemy... Mamy wobec Was plany wycieczkowe - zaklinajcie więc pogodę (żeby dopisywała) i pandemię (żeby trzymała się daleko)...

rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Uczniowie,
wracamy do szkoły:)
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września w klasach na drugim piętrze budynku szkoły. Rozpoczęcie będzie podzielone na dwie tury:
godz. 10.00 – kl. I a, kl. I b oraz kl. III po szkole podstawowej
godz. 11.00 – obie kl. III po gimnazjum oraz kl. II
Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi bardzo prosimy o:
- obecność na rozpoczęciu i w trakcie nauki w szkole wyłącznie osób zdrowych, bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej
- dezynfekcję rąk po wejściu do szkoły
- założenie maseczki w przestrzeniach wspólnych szkoły (korytarze, toalety) – nie ma obowiązku noszenia maseczek w klasach
- w miarę możliwości unikanie tworzenia grup, staramy się zachować dystans min. 1,5 m. od innych osób
- w miarę możliwości prosimy opiekunów dzieci o niewchodzenie do szkoły, chyba że jest to konieczne. Osoby wchodzące do szkoły zobowiązane są do założenia maseczki.
Serdecznie pozdrawiamy i do miłego zobaczenia:)

mamy 100% na maturze i wolne miejsca w pierwszych klasach:)

Jako jedna z niewielu szkół w Lublinie mamy 100 % zdawalności matur w tym roku :)
I WCIĄŻ MAMY WOLNE MIEJSCA W PIERWSZYCH KLASACH!!!!
A poza tym:
- mamy najlepszych nauczycieli :)
- mamy najfajniejszą atmosferę :)
- mamy szkołę jednozmianową (lekcje do godz. 15)
- mamy ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- wspieramy wolontariat
I PRZY TYM WSZYSTKIM MAMY NISKIE CZESNE :)
ZAPRASZAMY DO NAS!

mamy 100% na maturze!!!

Uczniowie naszych klas trzecich uzyskali w tym roku na maturze 100 % zdawalność już w sesji majowej!!!!!!!!!!!!!!! Wszyscy zdali!!!!!!!!!!
WIELKA RADOŚĆ:)
WIELKA DUMA:)
Ogromne gratulacje dla uczniów i nauczycieli!!!!!!!!!!!
Napiszemy więcej, gdy ochłoniemy:)

zakończenie roku szkolnego

Kochani! Dziękujemy całej naszej społeczności szkolnej za ten rok. Gratulujemy wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy zapracowali na świadectwo z wyróżnieniem:) Dziękujemy nauczycielom za świetną pracę i rodzicom - za dobry kontakt i wsparcie w czasie zdalnego nauczania. Życzymy wszystkim udanych wakacji i powrotu z dobrą energią we wrześniu:)

konkurs lemowski dla kreatywnych historyków

Kochani! Wakacje za pasem, a my ogłaszamy konkurs! Adresatem są wszyscy uczniowie szkół średnich. Młodzi kreatywni pisarze będą mieli co robić.
2021 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Stanisława Lema. Zaplanowaliśmy dla Was konkurs, w którym czekamy na prace przedstawiające alternatywną wizję historii Polski (lub jej wycinka), a które zawierać będą nawiązanie/aluzję do twórczości lub osoby Stanisława Lema. Wszystkie informacje o konkursie znajdziecie na specjalnie dedykowanej mu stronie: https://damianpodoba.wixsite.com/konkurs-100lecielema
Dla zwycięzcy konkursu: tablet i nagroda książkowa. Dla laureatów - nagrody książkowe. Ponadto możliwość publikacji prac i dyplomy.
Nad organizacją konkursu pieczę sprawuje nasz specjalista od tego typu przedsięwzięć, nauczyciel historii i WOS p. Damian Podoba.

konkurs na mema o lekturze rozstrzygnięty

Konkurs na mema o lekturze wygrał Maciej Ścibak z kl. II M, serdecznie gratulujemy:) Maciek nawiązał do klasycznej polskiej powieści, w której podstarzały stalker wykorzystuje swoje wpływy finansowe, by osaczyć i usidlić ponad dwadzieścia lat młodszą dziewczynę, półsierotę z rodziny dysfunkcyjnej.

zbiórka w mieszku - Uśmiech Szczęścia

Uczennice naszej szkoły: Ola Płokita (na zdjęciu) i Amelia Ipnar zorganizowały dziś zbiórkę na rzecz fundacji Uśmiech Szczęścia, wspierającej dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Gratulujemy dziewczynom pomysłu i jego realizacji oraz zachęcamy do wspierania tego szlachetnego celu:)

dzień dziecka w mieszku:)

Drodzy! Po pierwsze, super Was widzieć w komplecie w szkole:) Po drugie - serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka:) Po trzecie, w szkole można też tego dnia zrobić sobie piknik, co uczyniła klasa pierwsza wraz z reprezentantami tzw. grona pedagogicznego:)

pierwszy tydzień matur za nami:)

Pierwszy tydzień matur za nami:) Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki:)

zakończenie roku klas maturalnych

Dziś pożegnaliśmy uczniów naszych klas trzecich. Zgodnie z wolą klas – jedni stacjonarnie, drudzy online, ale w obu przypadkach w bardzo dobrej, fajnej atmosferze.
Kochani, jesteśmy z Was bardzo dumni, że daliście radę i dotrwaliście w mobilizacji do końca. Tym bardziej, że sytuacja pandemiczna Was dotknęła najbardziej: prawie połowa Waszej edukacji licealnej przebiegała w formule zdalnej.
Macie zapewnione stałe miejsce w naszej pamięci. Wierzymy, że szkoła to coś więcej niż edukacja (choć to oczywiście podstawa). Szkoła to jednak też miejsce, gdzie ludzie spotykają się, nawiązują relacje, uczą się traktować przyjaźnie i z szacunkiem, także gdy się różnią. Mamy nadzieję, że widzicie to podobnie i znaleźliście w Mieszku takie miejsce.
Dziękujemy za te lata i życzymy Wam realizacji celów i życia takiego, jakie sobie zaplanowaliście. Trzymamy mocno kciuki za dobry wynik na maturze:)
Przejdż do archiwum aktualności