facebook
Aktualności

Chór Musica dal vivo charytatywnie dodano: 2017-01-11

W grudniu zadebiutowali, a już w lutym kolejny koncert. Tym razem chór „Musica dal vivo” z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Anima wystąpi charytatywnie.

– Chór „Musica dal vivo” powstał, by wspólnie dzielić się pasją do muzyki – przypomina Anna Węgrowska, wiceprezes chóru i mama jednej z jego najmłodszych wokalistek. – Ale nasza młodzież ma do zaoferowania znacznie więcej – stąd pomysł, żeby zorganizować koncert, dzięki któremu będziemy mogli pomóc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą naszego kraju.

W repertuarze koncertu „Rodakom na Kresach” znajdą się utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia, które tak podobały się publiczności będącej świadkiem niedawnego debiutu młodych muzyków. Chórzystom będzie towarzyszył kwartet smyczkowy Anima, a całość poprowadzi oczywiście pierwszy dyrygent Filip Uniłowski. Po części artystycznej chórzyści zapraszają na słodki poczęstunek.

Koncert odbędzie się 17 lutego 2017 r. (piątek) w Gimnazjum nr 18 w Lublinie. Początek o godzinie 16.

Na zdjęciu głównym: debiutancki koncert Musica dal vivo i kwartetu Anima pt. „Jezus Malusieńki” (Lublin, 14 grudnia 2016) Poniżej: rozpoczęły się pierwsze w tym roku próby. To ciężka praca, nie tylko nad głosem zdjęcia: Musica dal vivo