facebook
Aktualności

zakończenie roku szkolnego

Kochani! Dziękujemy całej naszej społeczności szkolnej za ten rok. Gratulujemy wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy zapracowali na świadectwo z wyróżnieniem:) Dziękujemy nauczycielom za świetną pracę i rodzicom - za dobry kontakt i wsparcie w czasie zdalnego nauczania. Życzymy wszystkim udanych wakacji i powrotu z dobrą energią we wrześniu:)

konkurs lemowski dla kreatywnych historyków

Kochani! Wakacje za pasem, a my ogłaszamy konkurs! Adresatem są wszyscy uczniowie szkół średnich. Młodzi kreatywni pisarze będą mieli co robić.
2021 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Stanisława Lema. Zaplanowaliśmy dla Was konkurs, w którym czekamy na prace przedstawiające alternatywną wizję historii Polski (lub jej wycinka), a które zawierać będą nawiązanie/aluzję do twórczości lub osoby Stanisława Lema. Wszystkie informacje o konkursie znajdziecie na specjalnie dedykowanej mu stronie: https://damianpodoba.wixsite.com/konkurs-100lecielema
Dla zwycięzcy konkursu: tablet i nagroda książkowa. Dla laureatów - nagrody książkowe. Ponadto możliwość publikacji prac i dyplomy.
Nad organizacją konkursu pieczę sprawuje nasz specjalista od tego typu przedsięwzięć, nauczyciel historii i WOS p. Damian Podoba.

konkurs na mema o lekturze rozstrzygnięty

Konkurs na mema o lekturze wygrał Maciej Ścibak z kl. II M, serdecznie gratulujemy:) Maciek nawiązał do klasycznej polskiej powieści, w której podstarzały stalker wykorzystuje swoje wpływy finansowe, by osaczyć i usidlić ponad dwadzieścia lat młodszą dziewczynę, półsierotę z rodziny dysfunkcyjnej.

zbiórka w mieszku - Uśmiech Szczęścia

Uczennice naszej szkoły: Ola Płokita (na zdjęciu) i Amelia Ipnar zorganizowały dziś zbiórkę na rzecz fundacji Uśmiech Szczęścia, wspierającej dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Gratulujemy dziewczynom pomysłu i jego realizacji oraz zachęcamy do wspierania tego szlachetnego celu:)

dzień dziecka w mieszku:)

Drodzy! Po pierwsze, super Was widzieć w komplecie w szkole:) Po drugie - serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka:) Po trzecie, w szkole można też tego dnia zrobić sobie piknik, co uczyniła klasa pierwsza wraz z reprezentantami tzw. grona pedagogicznego:)

pierwszy tydzień matur za nami:)

Pierwszy tydzień matur za nami:) Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki:)

zakończenie roku klas maturalnych

Dziś pożegnaliśmy uczniów naszych klas trzecich. Zgodnie z wolą klas – jedni stacjonarnie, drudzy online, ale w obu przypadkach w bardzo dobrej, fajnej atmosferze.
Kochani, jesteśmy z Was bardzo dumni, że daliście radę i dotrwaliście w mobilizacji do końca. Tym bardziej, że sytuacja pandemiczna Was dotknęła najbardziej: prawie połowa Waszej edukacji licealnej przebiegała w formule zdalnej.
Macie zapewnione stałe miejsce w naszej pamięci. Wierzymy, że szkoła to coś więcej niż edukacja (choć to oczywiście podstawa). Szkoła to jednak też miejsce, gdzie ludzie spotykają się, nawiązują relacje, uczą się traktować przyjaźnie i z szacunkiem, także gdy się różnią. Mamy nadzieję, że widzicie to podobnie i znaleźliście w Mieszku takie miejsce.
Dziękujemy za te lata i życzymy Wam realizacji celów i życia takiego, jakie sobie zaplanowaliście. Trzymamy mocno kciuki za dobry wynik na maturze:)

Mieszko laureatem Orłów Edukacji!

Chwalimy się:) Mieszko otrzymał tytuł laureata i bardzo wysoką ocenę w branżowym plebiscycie Orły Edukacji!

świetny wynik oli tomaszewskiej w 45 olimpiadzie języka angielskiego

To naprawdę bardzo rzadka sytuacja, by uczeń klasy pierwszej brał z sukcesami udział w olimpiadzie przedmiotowej. Tym bardziej doceniamy bardzo dobry wynik naszej uczennicy ALEKSANDRY TOMASZEWSKIEJ, której zmagania w ramach 45 Olimpiady Języka Angielskiego zakończyły się dopiero przed finałowym III etapem. Serdecznie gratulujemy Oli i przygotowującej ją do konkursu p. Ani Nermer wierząc, że w następnych latach Ola dołączy do grona laureatów Olimpiady. Trzymamy kciuki:)

Książka o Baczyńskim p. Hani Kryńskiej

Ci, którzy mają język polski z p. Hanią Kryńską wiedzą, jak znakomitym jest nauczycielem. Nie wszyscy może jednak wiedzą, że p. Hania jest też doktorem filologii polskiej i autorką tej oto świeżo wydanej książki o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. Serdecznie gratulujemy publikacji - świetne wprowadzenie do twórczości autora "Pokolenia".

WIRTUALNY TŁUSTY CZWARTEK :)

Nie jest to może fundament zdrowego żywienia, ale w tłusty czwartek macie dyspensę:) A ponieważ nie możemy Wam w tym momencie osobiście osłodzić życia, konkurs: każdy nasz uczeń lub nauczyciel, który zalajkuje do piątku wieczorem posta na FB, dostaje od nas pączka po powrocie do szkoły:)

boże narodzenie 2020

Kochani, długo zapamiętamy ten rok 2020 i nie będą to najcieplejsze wspomnienia. Tymczasem jednak życzymy Wam wszystkim - uczniom, rodzicom i nauczycielom - spokojnych, zdrowych i możliwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Do zobaczenia na zajęciach w nowym roku 2021, oby był jak najlepszy:)

zbiórka na wośp

Hej Kochani! Przenieśliśmy się w czasie zdalnego nauczania do wirtualnego świata i nasze projekty wolontariatowe, które zaplanowaliśmy na ten rok spaliły na panewce. To jednak nie powód, żeby nie zrobić czegoś dobrego. Jeśli chcecie wesprzeć w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, możecie zrobić to przez eskarbonką, do której zbieramy datki w imieniu naszej szkoły: https://eskarbonka.wosp.org.pl/1abkvb

światowy dzień zwierząt

Kochani, dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W zeszłym roku szkolnym zebraliśmy dary dla lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W tym roku także z pewnością zorganizujemy podobną akcję. Pamiętajmy o naszych "braciach mniejszych":)
Jeśli ktoś chce wrzucić zdjęcie swojego zwierzęcego podopiecznego do komentarza do posta - będzie nam bardzo miło:)

Kinga Lasota naszym radnym w MRM

Kinga Lasota ponownie zostaje naszym radnym w Młodzieżowej Radzie Miasta. Serdecznie gratulujemy:)

świętujemy dzień chłopaka

Ponieważ my jednak pamiętamy, to życzymy Wam Drodzy Panowie wszystkiego najlepszego, pogody ducha i pozytywnego nastawienia do życia. A jeśli zdarzy Wam się jutro dostać zły stopień (oby nie!) - odmówcie przyjęcia (tak jak z niesłusznym mandatem). Najwyżej zostanie wstawiony we czwartek...

wycieczka do skansenu

Wybraliśmy się dzisiaj, godząc integrację z walorami edukacyjnymi, do popularnego Skansenu, tj. Muzeum Wsi Lubelskiej. Było zwiedzanie z przewodnikiem, kiełbaski przy ognisku: pogoda i humory dopisywały:) Piszącego te słowa niestety nie było ( ktoś musiał pracować;) ale wieści głoszą, że było bardzo fajnie. Czekamy na powtórkę!:)

Wybory do młodzieżowej rady miasta

Drodzy Uczniowie,
30 września odbędą się w naszej szkole (podobnie jak w innych lubelskich szkołach ponadpodstawowych) wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Kandydatem w wyborach może być każdy uczeń, który zdobędzie poparcie i podpisy co najmniej 10 innych uczniów. Osoby zainteresowane mogą odebrać druki list poparcia w sekretariacie szkoły.
Przypominamy, że w poprzedniej kadencji w Młodzieżowej Radzie Miasta reprezentowała nas godnie Kinga Lasota z kl. II.
Żeby zachęcić Was do kandydowania warto przypomnieć, że jedną z najbłyskotliwszych karier w Młodzieżowej Radzie zrobił nasz "mieszkowy" absolwent - Filip Uniłowski, najpierw jako młodzieżowy Rzecznik Praw Ucznia, następnie Przewodniczący Rady, a w końcu, obecnie - całkiem już "dorosły" Rzecznik Praw Ucznia w Lublinie. Warto więc działać, realizować wartościowe projekty, zdobywać polityczne szlify, poznawać ciekawych ludzi. Wszystko w Waszych rękach!:)

Znowu w szkole!

Zdjęcie do posta uzasadnione tym, że większość klas ma rozszerzony język angielski, więc możemy potraktować to "We're back" jako pierwsze (dość proste, przyznajmy) ćwiczenie szkolne po pandemii:) Ale hej, rzeczywiście WRÓCILIŚMY (czy też: WRÓCILIŚCIE!). Już pod nowym adresem, na ul. Pogodnej, rozpoczęliśmy dziś nowy rok szkolny 2020/2021.
Szkoda, że mocno padało, bo pełna zieleni okolica w pobliżu naszej szkoła to naprawdę fajne, przyjemne miejsce. Najważniejsze jednak, że mimo niesprzyjających okoliczności (zła pogoda+procedury bezpieczeństwa przy wejściu do szkoły) udało nam się wszystkim spotkać w klasach, a nie przed monitorami komputerów.
Kochani, wierzymy że będzie to dobry rok - dla Was i dla nas. Że spędzimy go w całości w szkole, a nie w różnych dziwnych trybach nauki zdalnej czy hybrydowej. Mamy nadzieję, że polubicie nowe miejsce - sam lokal jest dużo lepszy i lepiej wyposażony, niż ten na ul. Krochmalnej. Do Waszej dyspozycji są sale wyposażone w rzutniki, monitory interaktywne, klimatyzację (docenia się ją w upalne letnie dni), komputery. A przede wszystkim mamy dla siebie dużą przestrzeń, dzięki czemu możemy rzeczywiście zachowywać na terenie szkoły odpowiednie wymogi bezpieczeństwa w erze "covidowej".
Szczególnie serdecznie witamy uczniów I klasy, bo oni jeszcze nas nie znają, więc pewnie odczuwają zwykły w takich sytuacjach stres. Możemy Was zapewnić, że naszym celem jest szkoła, w której będziecie czuli się dobrze i "na swoim miejscu". Szkoła, w której nie uczycie się przede wszystkim ze strachu przed złą oceną, ale po prostu dlatego, że chcecie się uczyć, rozwijać - i macie możliwość robić to w dobrej, przyjaznej Wam atmosferze.
A już jutro - do zobaczenia na lekcjach:)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w nowej siedzibie

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 do nowej siedziby szkoły przy ul. Pogodnej 52 (budynek Centrum Kształcenia Ustawicznego – drugie piętro budynku). Bardzo cieszymy się, że po trwającej od marca przerwie będziemy mogli znów spotkać się z Wami w szkole:)
Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną rozpoczęcie odbędzie się tylko w klasach i podzielone będzie na 2 tury:
1 tura: kl. I (wych. Anna Węgrowska), kl. II po szkole podstawowej (wych. Damian Podoba) oraz kl. IIIb (wych. Michał Schulz) – godz. 12.00
2 tura: obie klasy II po gimnazjum (wych. Anna Węgrowska oraz Łukasz Niewczas) oraz kl. IIIa (wych. Barbara Skóra) – godz. 12.30
Ok. 10 min. przed rozpoczęciem spotkań w klasach prosimy o zgromadzenie się przy zachowaniu bezpiecznych odstępów w okolicach wejścia do szkoły z tyłu budynku (wejście od frontu przeznaczone jest dla pracowników i interesantów szkoły). Miejsca w pobliżu jest naprawdę sporo (duży trawnik, plac, parking), a uczniów we wszystkich naszych klasach łącznie 105 osób (podzielonych na dwie tury, a zatem ok. 50 w jednej), można zatem bezpiecznie się rozlokować. Wychowawcy i pracownicy szkoły będę czekać na uczniów przed wejściem i zapewnią właściwy przebieg całego procesu.
Do szkoły uczniowie wejdą wedle podanej wyżej kolejności oddziałów, wraz z wychowawcami, którzy zaprowadzą uczniów do ich klas. Po wejściu do szkoły każdy uczeń obowiązkowo dezynfekuje ręce. Zakładanie maseczki nie jest obowiązkowe i zależy od woli ucznia/opiekuna.
Co do zasady prosimy, by na teren szkoły weszli jedynie uczniowie, poza sytuacjami, w których obecność rodzica jest konieczna lub wysoce uzasadniona. W takiej sytuacji opiekun, poza obowiązkową dezynfekcją rąk przy wejściu do budynku, ma obowiązek noszenia maseczki/przyłbicy na terenie szkoły.
Bezwględnie prosimy o udział w rozpoczęciu wyłącznie osoby bez jakichkolwiek objawów choroby zakaźnej. Zasada ta będzie obowiązywać z pewnością przez cały rok szkolny, prosimy zatem pamiętać, że w razie wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka (lekki katar, lekki kaszel itp.) mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich, a przede wszystkim uczniów, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zawsze pozostanie w domu.
Dokładniejsze omówienie zasad i procedur bezpieczeństwa na terenie szkoły w związku z sytuacja epidemiczną prześlemy Państwu drogą elektroniczną w oddzielnym komunikacie w dniu jutrzejszym.
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy Państwa o kontakt (tel. 732-428-672 oraz 81 444-23-22).
Do zobaczenia we wtorek:)
Dyrekcja Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Lublinie
Przejdż do archiwum aktualności