facebook
Aktualności

wycieczka cd...

Ładna ta Wieliczka:)

wycieczka: kraków - wieliczka - ojców

No to ruszamy:)

psycholog szkolny

Z radością witamy na naszym szkolnym pokładzie psychologa – panią Joannę Podobę. Niektórzy z Was znają już naszego nowego psychologa z zajęć doradztwa zawodowego. Wiemy, że chwaliliście sobie te zajęcia:)
Pani Joanna jest z wykształcenia psychologiem oraz doradcą zawodowym. Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując na co dzień z młodzieżą, osobami dorosłymi i ich rodzinami, udzielając im pomocy psychologicznej w przeżywanych przez nich kryzysach. Pracuje również z osobami zainteresowanymi własnym rozwojem, odpowiadając na ich potrzeby związane przede wszystkim z procesem rozwoju i kształtowania osobowości, rozwijania zainteresowań, a także w obszarze edukacji.
W Mieszku pani Joanna będzie zajmować się głównie diagnozą potencjalnych możliwości ucznia, analizą przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz działaniami profilaktycznymi w celu zapobiegania pojawianiu się problemów. Dodatkowo chętni uczniowie będą mogli uzyskać wsparcie i doradztwo w zakresie wyboru kierunku dalszego kształcenia i zawodu, czy efektywnego zarządzania czasem.
Z panią Joanną Podobą będziecie mogli spotkać się w szkole we wtorki i czwartki, w godz. 8.20-12.45.

ppróbna matura - ruszamy z językiem polskim

Dziś startujemy z próbną maturą. Zaczynamy zmagania od języka polskiego. Nie jesteśmy fanami nowej matury z języka polskiego (ze zbyt łatwej stała się zbyt trudna), ale wiemy, że dacie radę.

wkrótce próbna matura

Już w przyszłym tygodniu pierwsza przymiarka do matury. W dniach 28-30 września klasa maturalna napisze test diagnostyczny przygotowany we współpracy OKE z CKE. To świetna okazja, żeby zapoznać się z nową formułą matury, dlatego - mimo że test nie będzie oceniany (będzie natomiast rzecz jasna sprawdzony i dokładnie omówiony z uczniami) - liczymy na Waszą mobilizację i dobrą frekwencję. Poniżej harmonogram próbnej matury:
28 września br. (środa), godz. 9:00 – język polski na poziomie podstawowym (240 minut)
29 września br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka na poziomie podstawowym (180 minut)
30 września br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym, tj. język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język włoski (120 minut).

maturzyści w muzeum na majdanku

We wtorek nasi maturzyści zwiedzali Muzeum na Majdanku. Trudne, ale ważne i potrzebne doświadczenie.

wyjście do kina

W Cinema City Felicity sprawdzaliśmy dziś w miłej atmosferze stan polskiej kinematografii :) jest... taki sobie...

pierwszy tydzień nowego roku za nami

Pierwszy tydzień szkoły za nami i wierzymy mocno, że każdy kolejny będzie wyglądał inaczej niż na załączonym obrazku:) Jak zwykle we wrześniu dużo się dzieje, ale mamy już stabilny plan, w przyszłym tygodniu spotykamy się z rodzicami, w następny poniedziałek planujemy wyjście integracyjne z ogniskiem do Muzeum Wsi Lubelskiej, maturzyści wybierają się na Majdanek, czekają nas wybory do Młodzieżowej Rady Miasta, a pod koniec miesiąca uda się może wyjechać na wycieczkę. Dużo się dzieje i mamy nadzieję, że będzie Wam się podobało:)

i po kręglach...:)

Fajne spotkanie dziś przy kręglach z naszymi pierwszoklasistami :) miło było Was poznać :)

integracja pierwszych klas - zapraszamy na kręgle!

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek wszystkich naszych nowych uczniów klas pierwszych na tradycyjne spotkanie integracyjne przy kręglach. To znakomita okazja by poznać się nawzajem:) Spotkanie odbędzie się w poniedziałek w klubie Masters w galerii Tarasy Zamkowe. Szczegóły spotkania przekazaliśmy już wszystkim rodzicom - w razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Drodzy Uczniowie,
informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września w klasach na drugim piętrze szkoły w dwóch turach:
godz. 10.00
- kl. I a - sala nr 47
- kl. I b - sala nr 46
- kl. III - sala nr 44
godz. 11.00
- kl. II a - sala nr 47
- kl. II b - sala nr 46
- kl. IV - sala nr 44
Tymczasem korzystajcie z końcówki wakacji, do miłego zobaczenia wkrótce! :)

aktualności na facebook'u

Zachęcamy do sprawdzania naszych aktualności na profilu Facebook Mieszka: https://www.facebook.com/mieszkoszkoly/

Dzięki temu dowiecie się więcej o szkole i poznacie prawdziwe opinie naszych uczniów i rodziców:)

zbiórka dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt


Przekazaliśmy dziś wasze dary do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

halloween w mieszku

Dziwne osobistości spotykamy dzisiaj na korytarzach szkoły i w salach lekcyjnych... Wesołego Halloween:)

dzień nauczyciela

Serdeczne życzenia wszystkiego, co dobre kierujemy dziś (ale i w każdym innym dniu) do naszych wspaniałych nauczycieli:)

Bieszczad ciąg dalszy

Cóż, nie było lekko, ale takie dni najdłużej się wspomina... Na pewno nasi opiekunowie robili wszystko, byście czuli się jak najlepiej. A działo się... Przeprawy w wodzie i błocie, suszenie butów hotelowymi suszarkami, na wspólnym posiedzeniu przy gitarze kończąc:)

Pani Hania Kryńska w radio rozmawia o Baczyńskim

Świetna rozmowa o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim z p. Hanią Kryńską, autorką książki "Rzeczy niepokój" i naszą (waszą:) nauczycielką języka polskiego. Serdecznie polecamy:

wycieczka w bieszczady

Mamy to! Pierwsza mieszkowa wycieczka w erze postcovidowej właśnie wyruszyła w Bieszczady:) Pogoda i humory dopisują:)

światowy dzień zwierząt - zbiórka

Kochani! 4 października obchodzimy Światowy. Dzień Zwierząt. W związku z tym nasza szkoła organizuje zbiórkę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
Zbieramy:
✔️Koce i duże ręczniki
✔️ Karmę suchą dla dorosłych i młodych kotów i psów
✔️ Karmę mokrą w puszkach dla dorosłych i młodych kotów i psów
Jeżeli macie ochotę zrobić dobry uczynek i wspomóc naszych "braci mniejszych" w potrzebie czekamy na wasze dary do dn. 26 października:)

dzień chłopaka

Wszystkiego najlepszego Panowie!
Przejdż do archiwum aktualności