facebook
Aktualności

Podręczniki na rok szkolny 2020/2021

Drodzy Rodzice i Uczniowie,
na stronie internetowej szkoły jest już dostępna kompletna lista podręczników oraz lektur szkolnych: http://www.mieszkoszkoly.pl/dokumenty
Przypominamy, że zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami nowy rok szkolny rozpoczynamy w budynku przy ul. Pogodnej 52 (drugie piętro budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego).
Szczegóły dotyczące rozpoczęcia nowego roku szkolnego przekażemy w wiadomości w ostatnim tygodniu sierpnia.
Póki co, życzymy udanych, spokojnych ostatnich tygodni wakacyjnych:)

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie,
zastanawialiśmy się, w jakiej formie przeprowadzić zakończenie roku szkolnego 2019/2020 – i zdecydowaliśmy, że mając tylko 3 klasy (z maturzystami pożegnaliśmy się wcześniej), z których żadna nie liczy sobie więcej niż 20 uczniów, możemy w ostatni dzień roku szkolnego spotkać się twarzą w twarz, oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa, o czym poniżej w kilku punktach:
1. zakończenie roku odbędzie się w piątek 26 czerwca, o godz. 12.00 – w klasach 22, 23 i 28 na drugim piętrze. Spotykacie się wyłącznie z wychowawcami. Ze względów bezpieczeństwa spotkanie nie będzie trwać długo, sądzimy że ok. 10-15 min.
2. Chcemy, żeby w klasie zgrupowało się nie więcej niż 15 osób (łącznie z wychowawcą). Dlatego też prosimy was, byście ok. 11.50 byli już zebrani przed szkołą, zachowując jednak bezpieczny dystans między sobą. Zorientujemy się ile jest osób i w razie konieczności podzielimy uczniów w obrębie klasy na dwie grupy, które odbiorą świadectwa oddzielnie (jedna grupa po drugiej)
3. Jeżeli ktoś nie chce, z jakichkolwiek względów, wziąć udziału w zakończeniu – jest to absolutnie zrozumiałe i usprawiedliwione. Świadectwo będzie można odebrać w szkole w czasie wakacji, lub po nich. Swoje oceny znacie i w każdej chwili możecie je sprawdzić w Vulcanie.
4. Zmuszeni jesteśmy prosić o pozostanie w domach osoby, które mają jakiekolwiek objawy choroby zakaźnej (podwyższona temperatura, kichanie, kaszel itp.)
5. Po ustalenie liczebności grup wejdziemy do szkoły, wcześniej dezynfekując ręce. Na terenie szkoły poruszamy się w maseczce. Maseczkę zdejmujemy po zajęciu miejsca w sali lekcyjnej.
6. W klasie, do której poprowadzi nas wychowawca, nie siadamy przy ławkach. Stajemy (wychowawca pokieruje Wami) unikając zgrupowań, zachowując co najmniej 1,5 m. dystansu od drugiej osoby.
Bardzo cieszymy się na spotkanie z Wami! Do zobaczenia w piątek!

stowarzyszenie rysa - wsparcie psychologiczne i pedagogiczne

Drodzy Państwo, udostępniamy informację Stowarzyszenia Rysa o wsparciu i edukacji psychologicznej, pedagogicznej i prawnej skierowanej do rodziców młodzieży uczęszczającej do klas pierwszych i drugich

wyniki konkursu historycznego

Ogłaszamy wyniki organizowanego przez naszą szkołę konkursu na esej historyczny: „Sąsiedzkie historie - Polska i Litwa. Nie tylko 450 lat Unii Lubelskiej". Serdecznie gratulujemy autorom najlepszych prac, uczniom Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.
Dziękujemy p. Damianowi Podobie za organizację i nadzór nad przebiegiem konkursu

Zakończenie roku klasy maturalnej

W piątek o godz. 11 odbyło się zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej – wszystkim udało się terminowo ukończyć szkołę – gratulujemy!:) Zakończenie to będziemy na pewno długo wspominać, jako najbardziej nietypowe, w jakim przyszło nam (i Wam drodzy uczniowie:) brać udział – poprzez transmisję na Zoomie. Szkoda, że nie mogliśmy spotkać się w normalny sposób, ale dobrze było Was zobaczyć i usłyszeć wszystkich razem (był chyba komplet!) nawet w takiej formie.
Wiemy już dziś, że matury zaczną się 8 czerwca. Egzaminy ustne zostały w tym roku odwołane. Harmonogram egzaminów pisemnych znajdziecie tutaj: http://www.oke.krakow.pl/.../20200424%20E8%20EG%20EM...
Zgodnie z zapowiedziami, kontynuujemy dotychczasowe zajęcia online dla klasy maturalnej. Te 6 tygodni to sporo czasu, by uzupełnić ewentualne braki. Nie chcemy, byście zostali z tym sami. Bardzo byśmy chcieli, żebyście skorzystali z tego wsparcia. Zajęcia nie są naturalnie obowiązkowe, ale im większy będzie Wasz udział, tym lepszy później wynik na egzaminach.
Dziękujemy za te 3 lata z nami. Trzymamy za Was kciuki we wszystkich waszych dalszych działaniach. Do zobaczenia na maturach!

Święta Wielkiej Nocy

Nasi Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,
w te szczególne Święta, zwiastujące zawsze nadzieję i nowy początek, chcielibyśmy życzyć Wam wiele zdrowia, siły i wytrwałości. Oby skończył się jak najszybciej ten nienormalny czas epidemii, która zagroziła wartościom najbardziej dla nas cennym: życiu, zdrowiu, kontaktowi z bliskimi, wolności.

Prelekcja o "zbrodni doskonałej"

Serdecznie dziękujemy p. Michałowi Schulzowi i p. Aleksandrze Szabelak za interesujacą prelekcję "Zbrodnia doskonała nie istnieje" na temat rozmaitych technik kryminalistycznych

Światowy dzień walki z depresją

Dziś Światowy Dzień Walki z Depresją, ciężką chorobą, która może dotknąć każdego z nas i naszych bliskich. Bądźmy wrażliwi na drugiego człowieka i pamiętajmy, że "dobre rady" nie wystarczą. Depresja jest chorobą.

Filip Uniłowski miejskim rzecznikiem praw ucznia

Z dumą informujemy, że nasz zeszłoroczny absolwent, Filip Uniłowski, obecnie student prawa KUL, został powołany na Miejskiego Rzecznika Praw Ucznia. Serdeczne gratulacje Filip !:)

ferie z Mieszkiem - warsztaty historyczne

W czasie ferii zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty historyczne z p. Damianem Podobą.

Koncert w ramach akcji "POMÓŻMY DZIECIOM USŁYSZEĆ ŚWIĘTA"

Nasza szkoła wspiera akcję POMÓŻMY DZIECIOM USŁYSZEĆ ŚWIĘTA. W jej ramach zespół Con Fusion naszego ucznia Kuby Radeja zagrał koncert w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci Niedosłyszących. Wielkie podziękowania dla Kuby i zespołu oraz dla p. Węgrowskiej za organizację.

Świąteczne życzenia

Wszystkim naszym Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt, zasłużonego odpoczynku i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2020

konkurs historyczny „Sąsiedzkie historie - Polska i Litwa. Nie tylko 450 lat Unii Lubelskiej”

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich z Lubelszczyzny do udziału w organizowanym przez naszą szkołę konkursie historycznym „Sąsiedzkie historie - Polska i Litwa. Nie tylko 450 lat Unii Lubelskiej”. Koordynatorem konkursu i Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest p. Damian Podoba. Regulamin konkursu i wszystkie istotne informacje znajdziecie tutaj: https://drive.google.com/open...

Pomóżmy dzieciom usłyszeć święta!

Wspieramy szlachetną inicjatywę skierowaną do dzieci z wadami słuchu

Zbióka dla schroniska dla bezdomnych zwierząt

Przekazaliśmy Wasze dary dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie. Jak na małą szkołę zebraliśmy całkiem sporo rzeczy i pokarmu. Jesteśmy z Was dumni, dziękujemy my i Schronisko:)

Wernisaż prac plastycznych Daniela Buczka

W zeszłym tygodniu odbył się wernisaż prac Daniela Buczka z kl I gim. Daniel jest bardzo uzdolniony plastycznie, swoje prace wykonuje m. in. z gliny, posrebrzanych materiałów do wykonywania biżuterii.
Gratulujemy talentu i zapału :)

SPOTKANIE Z P. NADKOMISARZ MONIKĄ SOWĄ I PRELEKCJA: "ASPEKTY PRAWNE CYBERPRZEMOCY I ZAŻYWANIA NARKOTYKOW"

Dziękujemy Pani Nadkomisarz Monice Sowie z Wydziału Prewencji za interesującą prelekcję "Aspekty prawne cyberprzemocy i zażywania narkotyków"


CYKLICZNA POMOC DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W LUBLINIE

Uwaga, uwaga! Mieszko I rozpoczyna cykliczną pomoc dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Chcemy propagować wśród naszych uczniów postawy prospołeczne oraz pokazywać, że pomaganie jest ważne i dobre.
Każdy z nas może pomóc!

KÓŁKO HISTORYCZNE

Uczestnicy kółka historycznego odmeldowali się w sekretariacie :)) Spocznij!

WYCIECZKA SZKOLNA W PIENINY PAŻDZIERNIK 2019

Nasz wesoły autokar już przemierza pieninskie szlaki:) to nasz 2 dzień wycieczki. Dzisiaj wspinalismy się na górę Wdzar, przed nami zamek w Czorsztynie i wizyta w Zakopanym:)
Zdobywaliśmy również Male Pieniny: wyjechaliśmy kolejka na Palenice i ruszyliśmy w kierunku Wąwozu Homole. Kilka zdjęć z naszych wypraw i ogniska.
Przejdż do archiwum aktualności