facebook
Aktualności

pierwsze lekcje za nami:)

Zaczęliśmy, pierwsze lekcje za nami:) Witamy Was wszystkich serdecznie, a szczególnie naszych nowych uczniów - mamy nadzieję, że będziecie się u nas dobrze czuli:) W Vulcanie wszyscy mogą znaleźć już cały plan lekcji, ale nie tylko nauką w Mieszku żyjemy... Mamy wobec Was plany wycieczkowe - zaklinajcie więc pogodę (żeby dopisywała) i pandemię (żeby trzymała się daleko)...

rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Uczniowie,
wracamy do szkoły:)
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września w klasach na drugim piętrze budynku szkoły. Rozpoczęcie będzie podzielone na dwie tury:
godz. 10.00 – kl. I a, kl. I b oraz kl. III po szkole podstawowej
godz. 11.00 – obie kl. III po gimnazjum oraz kl. II
Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi bardzo prosimy o:
- obecność na rozpoczęciu i w trakcie nauki w szkole wyłącznie osób zdrowych, bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej
- dezynfekcję rąk po wejściu do szkoły
- założenie maseczki w przestrzeniach wspólnych szkoły (korytarze, toalety) – nie ma obowiązku noszenia maseczek w klasach
- w miarę możliwości unikanie tworzenia grup, staramy się zachować dystans min. 1,5 m. od innych osób
- w miarę możliwości prosimy opiekunów dzieci o niewchodzenie do szkoły, chyba że jest to konieczne. Osoby wchodzące do szkoły zobowiązane są do założenia maseczki.
Serdecznie pozdrawiamy i do miłego zobaczenia:)

mamy 100% na maturze i wolne miejsca w pierwszych klasach:)

Jako jedna z niewielu szkół w Lublinie mamy 100 % zdawalności matur w tym roku :)
I WCIĄŻ MAMY WOLNE MIEJSCA W PIERWSZYCH KLASACH!!!!
A poza tym:
- mamy najlepszych nauczycieli :)
- mamy najfajniejszą atmosferę :)
- mamy szkołę jednozmianową (lekcje do godz. 15)
- mamy ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- wspieramy wolontariat
I PRZY TYM WSZYSTKIM MAMY NISKIE CZESNE :)
ZAPRASZAMY DO NAS!

mamy 100% na maturze!!!

Uczniowie naszych klas trzecich uzyskali w tym roku na maturze 100 % zdawalność już w sesji majowej!!!!!!!!!!!!!!! Wszyscy zdali!!!!!!!!!!
WIELKA RADOŚĆ:)
WIELKA DUMA:)
Ogromne gratulacje dla uczniów i nauczycieli!!!!!!!!!!!
Napiszemy więcej, gdy ochłoniemy:)

zakończenie roku szkolnego

Kochani! Dziękujemy całej naszej społeczności szkolnej za ten rok. Gratulujemy wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy zapracowali na świadectwo z wyróżnieniem:) Dziękujemy nauczycielom za świetną pracę i rodzicom - za dobry kontakt i wsparcie w czasie zdalnego nauczania. Życzymy wszystkim udanych wakacji i powrotu z dobrą energią we wrześniu:)

konkurs lemowski dla kreatywnych historyków

Kochani! Wakacje za pasem, a my ogłaszamy konkurs! Adresatem są wszyscy uczniowie szkół średnich. Młodzi kreatywni pisarze będą mieli co robić.
2021 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Stanisława Lema. Zaplanowaliśmy dla Was konkurs, w którym czekamy na prace przedstawiające alternatywną wizję historii Polski (lub jej wycinka), a które zawierać będą nawiązanie/aluzję do twórczości lub osoby Stanisława Lema. Wszystkie informacje o konkursie znajdziecie na specjalnie dedykowanej mu stronie: https://damianpodoba.wixsite.com/konkurs-100lecielema
Dla zwycięzcy konkursu: tablet i nagroda książkowa. Dla laureatów - nagrody książkowe. Ponadto możliwość publikacji prac i dyplomy.
Nad organizacją konkursu pieczę sprawuje nasz specjalista od tego typu przedsięwzięć, nauczyciel historii i WOS p. Damian Podoba.

konkurs na mema o lekturze rozstrzygnięty

Konkurs na mema o lekturze wygrał Maciej Ścibak z kl. II M, serdecznie gratulujemy:) Maciek nawiązał do klasycznej polskiej powieści, w której podstarzały stalker wykorzystuje swoje wpływy finansowe, by osaczyć i usidlić ponad dwadzieścia lat młodszą dziewczynę, półsierotę z rodziny dysfunkcyjnej.

zbiórka w mieszku - Uśmiech Szczęścia

Uczennice naszej szkoły: Ola Płokita (na zdjęciu) i Amelia Ipnar zorganizowały dziś zbiórkę na rzecz fundacji Uśmiech Szczęścia, wspierającej dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Gratulujemy dziewczynom pomysłu i jego realizacji oraz zachęcamy do wspierania tego szlachetnego celu:)

dzień dziecka w mieszku:)

Drodzy! Po pierwsze, super Was widzieć w komplecie w szkole:) Po drugie - serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka:) Po trzecie, w szkole można też tego dnia zrobić sobie piknik, co uczyniła klasa pierwsza wraz z reprezentantami tzw. grona pedagogicznego:)

pierwszy tydzień matur za nami:)

Pierwszy tydzień matur za nami:) Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki:)

zakończenie roku klas maturalnych

Dziś pożegnaliśmy uczniów naszych klas trzecich. Zgodnie z wolą klas – jedni stacjonarnie, drudzy online, ale w obu przypadkach w bardzo dobrej, fajnej atmosferze.
Kochani, jesteśmy z Was bardzo dumni, że daliście radę i dotrwaliście w mobilizacji do końca. Tym bardziej, że sytuacja pandemiczna Was dotknęła najbardziej: prawie połowa Waszej edukacji licealnej przebiegała w formule zdalnej.
Macie zapewnione stałe miejsce w naszej pamięci. Wierzymy, że szkoła to coś więcej niż edukacja (choć to oczywiście podstawa). Szkoła to jednak też miejsce, gdzie ludzie spotykają się, nawiązują relacje, uczą się traktować przyjaźnie i z szacunkiem, także gdy się różnią. Mamy nadzieję, że widzicie to podobnie i znaleźliście w Mieszku takie miejsce.
Dziękujemy za te lata i życzymy Wam realizacji celów i życia takiego, jakie sobie zaplanowaliście. Trzymamy mocno kciuki za dobry wynik na maturze:)

Mieszko laureatem Orłów Edukacji!

Chwalimy się:) Mieszko otrzymał tytuł laureata i bardzo wysoką ocenę w branżowym plebiscycie Orły Edukacji!

świetny wynik oli tomaszewskiej w 45 olimpiadzie języka angielskiego

To naprawdę bardzo rzadka sytuacja, by uczeń klasy pierwszej brał z sukcesami udział w olimpiadzie przedmiotowej. Tym bardziej doceniamy bardzo dobry wynik naszej uczennicy ALEKSANDRY TOMASZEWSKIEJ, której zmagania w ramach 45 Olimpiady Języka Angielskiego zakończyły się dopiero przed finałowym III etapem. Serdecznie gratulujemy Oli i przygotowującej ją do konkursu p. Ani Nermer wierząc, że w następnych latach Ola dołączy do grona laureatów Olimpiady. Trzymamy kciuki:)

Książka o Baczyńskim p. Hani Kryńskiej

Ci, którzy mają język polski z p. Hanią Kryńską wiedzą, jak znakomitym jest nauczycielem. Nie wszyscy może jednak wiedzą, że p. Hania jest też doktorem filologii polskiej i autorką tej oto świeżo wydanej książki o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. Serdecznie gratulujemy publikacji - świetne wprowadzenie do twórczości autora "Pokolenia".

WIRTUALNY TŁUSTY CZWARTEK :)

Nie jest to może fundament zdrowego żywienia, ale w tłusty czwartek macie dyspensę:) A ponieważ nie możemy Wam w tym momencie osobiście osłodzić życia, konkurs: każdy nasz uczeń lub nauczyciel, który zalajkuje do piątku wieczorem posta na FB, dostaje od nas pączka po powrocie do szkoły:)

boże narodzenie 2020

Kochani, długo zapamiętamy ten rok 2020 i nie będą to najcieplejsze wspomnienia. Tymczasem jednak życzymy Wam wszystkim - uczniom, rodzicom i nauczycielom - spokojnych, zdrowych i możliwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Do zobaczenia na zajęciach w nowym roku 2021, oby był jak najlepszy:)

zbiórka na wośp

Hej Kochani! Przenieśliśmy się w czasie zdalnego nauczania do wirtualnego świata i nasze projekty wolontariatowe, które zaplanowaliśmy na ten rok spaliły na panewce. To jednak nie powód, żeby nie zrobić czegoś dobrego. Jeśli chcecie wesprzeć w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, możecie zrobić to przez eskarbonką, do której zbieramy datki w imieniu naszej szkoły: https://eskarbonka.wosp.org.pl/1abkvb

światowy dzień zwierząt

Kochani, dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W zeszłym roku szkolnym zebraliśmy dary dla lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W tym roku także z pewnością zorganizujemy podobną akcję. Pamiętajmy o naszych "braciach mniejszych":)
Jeśli ktoś chce wrzucić zdjęcie swojego zwierzęcego podopiecznego do komentarza do posta - będzie nam bardzo miło:)

Kinga Lasota naszym radnym w MRM

Kinga Lasota ponownie zostaje naszym radnym w Młodzieżowej Radzie Miasta. Serdecznie gratulujemy:)

świętujemy dzień chłopaka

Ponieważ my jednak pamiętamy, to życzymy Wam Drodzy Panowie wszystkiego najlepszego, pogody ducha i pozytywnego nastawienia do życia. A jeśli zdarzy Wam się jutro dostać zły stopień (oby nie!) - odmówcie przyjęcia (tak jak z niesłusznym mandatem). Najwyżej zostanie wstawiony we czwartek...
Przejdż do archiwum aktualności