facebook
Aktualności

SPOTKANIE Z P. NADKOMISARZ MONIKĄ SOWĄ I PRELEKCJA: "ASPEKTY PRAWNE CYBERPRZEMOCY I ZAŻYWANIA NARKOTYKOW"

Dziękujemy Pani Nadkomisarz Monice Sowie z Wydziału Prewencji za interesującą prelekcję "Aspekty prawne cyberprzemocy i zażywania narkotyków"


CYKLICZNA POMOC DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W LUBLINIE

Uwaga, uwaga! Mieszko I rozpoczyna cykliczną pomoc dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Chcemy propagować wśród naszych uczniów postawy prospołeczne oraz pokazywać, że pomaganie jest ważne i dobre.
Każdy z nas może pomóc!

KÓŁKO HISTORYCZNE

Uczestnicy kółka historycznego odmeldowali się w sekretariacie :)) Spocznij!

WYCIECZKA SZKOLNA W PIENINY PAŻDZIERNIK 2019

Nasz wesoły autokar już przemierza pieninskie szlaki:) to nasz 2 dzień wycieczki. Dzisiaj wspinalismy się na górę Wdzar, przed nami zamek w Czorsztynie i wizyta w Zakopanym:)
Zdobywaliśmy również Male Pieniny: wyjechaliśmy kolejka na Palenice i ruszyliśmy w kierunku Wąwozu Homole. Kilka zdjęć z naszych wypraw i ogniska.

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA KÓŁKA ARTYSTYCZNO-TEATRALNEGO

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA TEATRALNO- ARTYSTYCZNE W KAŻDY CZWARTEK W GODZ. 14.15-15.45

Masz artystyczne pasje? Marzysz skrycie o karierze wokalisty czy aktora? A może po prostu lubisz spędzać kreatywnie czas, bawiąc się dobrze na scenie czy deskach teatru? Jeżeli tak jest, to zachęcamy Cię do skorzystania z naszych artystycznych zajęć pozalekcyjnych: teatru szkolnego i zajęć artystycznych.

Zajęcia teatralne prowadzi Emil Janczak: utalentowany aktor i reżyser związany od 8 lat z wielokrotnie nagradzanym Teatrem Panopticum. Od 6 lat współtworzy widowiska teatralne podczas Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Lublinie. Kilkukrotnie prowadził warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, między innymi podczas Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA, których w Lublinie był głównym organizatorem. Jego radość, zaraźliwy entuzjazm i rzecz jasna niemałe umiejętności aktorsko-reżyserskie potrafią zarazić dobrą energią każdego początkującego adepta sztuki aktorskiej.

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE ZAJĘCIA KÓŁKA HISTORYCZNEGO

Uwaga, uwaga! Od najbliższego czwartku (26.09) rusza kółko historyczne!! Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia w czwartki od godz. 14.20 do 15.45. Pan Damian Podoba zapowiada wiele ciekawych wykładów i zabaw/gier historycznych.

WARSZTATY: "MIKROFALÓWKĄ W GŁOWĘ, CZYLI WPŁYW FAL NA NASZE ŻYCIE"

W zeszły czwartek klasa II LO wybrała się na XVI Lubelski Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Lubelską. Tematem odwiedzonych przez nas warsztatów był wpływ fal na życie: "Mikrofalówką w głowę, czyli wpływ fal na nasze życie ". Było bardzo ciekawie.

WYBORY KANDYDATÓW DO MŁODZIEZOWEJ RADY MIASTA

30 września odbyły się w naszej szkole wybory kandydata do Młodzieżowej Rady Miasta. Miały one nieoczekiwany finał: dwoje kandydatów (a w zasadzie kandydatki: Kinga Lasota i Ewelina Tylus) uzyskały tę samą liczbę głosów. Zgodnie z procedurą przewidzianą w takiej sytuacji o rozstrzygnięciu zadecydowało losowanie przeprowadzone w obecności członków komisji wyborczej. Szczęśliwy los przypadł w udziale Kindze Lasocie - i to właśnie ona będzie reprezentować naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta. Serdecznie gratulujemy!

PODZIĘKOWANIE DLA P. ANNY WĘGROWSKIEJ OD PREZYDENTA MARIUSZA BANACHA

Znana nam wszystkim p. Anna Węgrowska odebrała dziś z rąk Prezydenta Mariusza Banacha podziękowania za zaangażowanie w działalność Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży. Serdecznie gratulujemy !

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH NA KRĘGLACH

Planowaliśmy zrobić to wcześniej, ale ze względu na plany wakacyjne wielu osób przesuwamy termin na 21 sierpnia: tego dnia zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych na spotkanie integracyjne przy kręglach w klubie Masters Bowling w Tarasach Zamkowych

rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2010

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, w poniedziałek 2 września o godz. 11.30 w sali gimnastycznej (parter szkoły).

bierzemy udział w konferencji poświęconej prawom ucznia

Konferencja "Prawa moje, twoje, nasze", która odbyła się w lubelskim Ratuszu 27 kwietnia to chyba najciekawsza inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w tym roku. Naszą szkołę reprezentowała tam jako panelistka Pani Ania Węgrowska no i rzecz jasna przewodniczący Rady Filip Uniłowski za stołem prezydialnym.

filip uniłowski przewodniczącym młodzieżowej rady miasta Lublin

No i to jest wiadomość! Nasz uczeń FILIP UNIŁOWSKI ZOSTAŁ PRZEWODNICZĄCYM MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA LUBLIN! Wielkie gratulacje:) Nie zdziwimy się, jeśli przed maturą obejmie fotel prezydenta miasta (no dobra, trochę się zdziwimy, ale sky is the limit;)

Poniżej komunikat ze strony FB Młodzieżowej Rady Miasta:
"
Na skutek rezygnacji z pełnionej funkcji dotychczasowego przewodniczącego MRML XII kadencji- Miłosza Trąbki, w wyniku wyborów nowym przewodniczącym MRML XII kadencji został Filip Uniłowski . W wyniku rezygnacji nowego przewodniczącego z pełnienia funkcji Rzecznika Praw Ucznia, nowym rzecznikiem została Wiktoria Serafin. W wyniku odwołania dotychczasowego Rzecznika prasowego MRML, nowym rzecznikiem został Michał Prus".

Finał II edycji konkursu "Polska pierwszych Piastów"

27 marca odbył się w naszej szkole finał II edycji konkursu „Polska pierwszych Piastów”. W szranki stanęło 11 uczestników, którzy przeszli I etap przeprowadzony wcześniej w szkołach uczniów. Nazwiska wszystkich uczestników można znaleźć w jednym z wcześniejszych „konkursowych” postów. W jury konkursu zasiedli: p. Magdalena Sowińska (nauczyciel historii, opiekun merytoryczny konkursu), p. Anna Węgrowska (nauczyciel PP), dyrektor szkoły Łukasz Niewczas oraz Mieszko Wnuk - wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lublina, która sprawowała nad konkursem honorowy patronat.
II etap konkursu, mający formę pisemnego testu, wyłonił 5 finalistów. Ostatni III etap, najbardziej emocjonujący i zarazem najbardziej wymagający intelektualnie i psychicznie, rozgrywany był w formule przypominającej nieco teleturniej „1 z 10”. W czterech kolejnych rundach uczestnicy otrzymywali po 2 pytania, na które musieli udzielić ustnej odpowiedzi. W pierwszych 3 rundach były to pytania testowe (zarówno jedno – jak i wielokrotnego wyboru). 4 runda zawierała pytania otwarte, wymagające samodzielnego omówienia wylosowanych zagadnień. 
Konkurs, podobnie jak przed rokiem, stał na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to wszystkich finalistów, zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i w II edycji naszego konkursu został nim bezapelacyjnie i w świetnym stylu Maciej Jaworski (SP nr 30 w Lublinie), odpowiadając poprawnie na wszystkich finałowych 8 pytań. Drugie miejsce, odpowiadając na 6 pytań, zdobyła Natalia Lipniewska (SP nr 16 w Lublinie). Najniższy stopień podium przypadł Wiktorii Ptak (SP nr 1 w Opolu Lubelskim), która odpowiedziała poprawnie na 5 z 8 pytań. 
O tym, że zawody w III etapie były bardzo wyrównane może świadczyć fakt, że zdobywcy 4 i 5 miejsca: odpowiednio Filip Kmiecicki (Niepubliczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego) oraz Mateusz Błażejczyk (SP nr 2 w Opolu Lubelskim) odpowiedzieli poprawnie również na 5 z 8 pytań. W tym przypadku o kolejności decydował lepszy wynik tekstu z II etapu.
Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe: laptop dla zwycięzcy, aparaty cyfrowe za miejsce drugie i trzecie, wydawnictwa albumowe za zajęcie miejsca 4 i 5. Wszyscy uczestnicy, a także ich naukowi opiekunowie, zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań. Gratulacje składamy również na ręce tych, bez których sukces ten nie byłby zapewne możliwy – ich nauczycieli. Serdeczne podziękowania składamy całemu jury oraz uczniom, którzy w sposób szczególny wspierali nas w przygotowaniach: Filipowi Uniłowskiemu oraz Bartkowi i Robertowi Chojnackim. Do zobaczenia na przyszłorocznych historycznych zmaganiach!

Szkoły Mieszko na Targach Edukacyjnych 15-16 marca 2018

W dniach 15-16 marca gościliśmy po raz kolejny na Targach Edukacyjnych. Odbyliśmy setki rozmów, rozdaliśmy tysiące ulotek. Naprawdę udane dwa dni, szkoda tylko, że złośliwy chochlik skasował nasze najlepsze zdjęcia z tej imprezy:(
Wielkie podziękowania dla tych, którzy godnie nas tam reprezentowali: Kasi, Nastki, Roberta, Bartka, Filipa i pani Ani.

II edycja konkursu "Polska pierwszych Piastów" - ZAKWALIFIKOwani do II etapu

Z radością informujemy, że do drugiego etapu organizowanego przez naszą szkołę konkursu "Polska pierwszych Piastów" zakwalifikowały się następujące osoby: 
 • Maciej Jaworski (SP nr 30 w Lublinie)
 • Mateusz Czyran (SP nr 30 w Lublinie)
 • Aleksander Macedoński (Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
 • Bartłomiej Chudzik (Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
 • Filip Kmiecicki (Niepubliczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
 • Mateusz Błażejczak (SP nr 2 w Opolu Lubelskim)
 •  Krzysztof Godzina (SP nr 2 w Opolu Lubelskim)
 • Natalia Lipniewska (SP nr 16 w Lublinie)
 • Mikołaj Miłczak (SP nr 16 w Lublinie)
 • Wiktoria Ptak (SP nr 1 w Opolu Lubelskim)
 • Barbara Ciechańska (SP nr 57 w Lublinie)
II i III (finałowy) etap konkursu odbędzie się dnia 27 marca o godz. 10.00 w siedzibie szkoły przy ul. Krochmalnej 29. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt ze szkoła pod nr 732-428-672

wizyta w muzeum martyrologii "pod zegarem"

W zeszłą środę odwiedziliśmy Muzeum Lubelskie Oddział Martyrologii "Pod Zegarem", które od początku swego istnienia (1979 r.) mieści się w celach byłego aresztu gestapo przy ul. Uniwersyteckiej 1 w Lublinie. Wstrząsające a zarazem ciekawe i warte odwiedzenia miejsce.

II edycja konkursu "Polska pierwszych Piastów"

Drodzy! Do 20 grudnia br. czekamy na zgłoszenia szkół do II edycji organizowanego przez nas konkursu "Polska pierwszych Piastów". Jeżeli jesteście uczniami gimnazjum i pasjonatami historii - warto spróbować! Czekają na Was świetne nagrody - m.in. laptop i aparaty fotograficzne. Informacja o konkursie wraz z regulaminem została już wysłana do wszystkich gimnazjów z województwa lubelskiego. Tymczasem odsyłamy Was do relacji z niezwykle emocjonującej i stojącej na bardzo wysokim poziomie pierwszej edycji konkursu w 2016r. 
http://www.mieszkoszkoly.pl/aktualnosci/more,67009890

Szkolny Mikołaj nie zawiódł:)

Kochani! Mamy nadzieję, że Mikołaj nie zawiódł Was w tym roku. Nasze gimnazjum i liceum świętowało na wyjściach kinowych a szkolny Mikołaj sprezentował każdemu połowę biletu;)

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice! Chcielibyśmy zaproponować Wam włączenie się w szlachetną inicjatywę jaką jest akcja "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". W tym roku odbędzie się czwarta już edycja akcji, w trakcie której zbierane będą zarówno dary rzeczowe, jak i datki przekazywane na specjalnie utworzone w tym celu konto przez Caritas. O szczegółach całego przedsięwzięcia dowiecie się z dedykowanej mu strony: http://rodakomnakresach.pl/szczecin/o-nas/.
Przejdż do archiwum aktualności