facebook
Dlaczego my?
Ilość uczniów w klasie ma ogromny wpływ na poziom nauczania. Stanowimy alternatywę dla przeładowanych szkół publicznych z ponad 30 –osobowymi klasami. W naszej szkole oddziały klasowe liczą ok. 20 uczniów – to gwarancja efektywnej nauki, dobrej atmosfery i bezpieczeństwa.
Naszym celem jest maksymalny efekt edukacyjny osiągnięty w przyjaznej, sprzyjającej uczniom atmosferze. Efektywne nauczanie w małych klasach, indywidualne profilowanie, rozszerzony zakres nauczania języka angielskiego – to tylko niektóre z naszych atutów. Wiemy ile znaczy dobra motywacja, dlatego wspieramy dobrych uczniów finansowo. Każdemu, kto przyjdzie do nas ze średnią ze szkoły podstawowej powyżej 5,0 gwarantujemy w pierwszym roku 100 zł. miesięcznego stypendium.
Nasi nauczyciele to świetni pedagodzy, ludzie z pasją, dla których praca z uczniem to przyjemność i przygoda. Misją szkoły jest dobrej jakości edukacja i wychowanie – nasi nauczyciele to fundament tak wyznaczonego celu.
Jest to według nas esencja szkoły prywatnej. Coś, czego – nawet mimo dobrych chęci – nie jest w stanie zapewnić szkoła państwowa, posiadająca kilkuset uczniów, po 30 osób w klasie. W naszej szkole rozumiemy ten prosty fakt, że młodzi ludzie mają różne zainteresowania, silne strony, ale i słabości. Wspólnie będziemy rozwijać 
pierwsze i pokonywać drugie.
Czy można dobrze funkcjonować w szkole,  z której do domu wraca się o godz. 18? Uważamy, że nie, dlatego jako jedna z niewielu szkół organizujemy zajęcia lekcyjne wyłącznie w systemie jednozmianowym, od godz. 8.20 do godz. 15.15. Dzięki temu uczeń ma czas na inne zajęcia, pasje, czy też po prostu odpoczynek.
Realizujemy ideę małej szkoły, w której każdy czuje się dobrze i bezpiecznie. W Mieszku nikt nie jest anonimowy, wyrzucony poza nawias. Szkoła to nie tylko wymagania i efekty edukacyjne, ale też ludzie: uczniowie, nauczyciele, rodzice, którzy nawiązują ze sobą relacje. A dobre relacje oparte na szacunku, sympatii i zaufaniu to jeden z głównych wyróżników naszej szkoły.
Jako szkoła dajemy bardzo wiele za niewielką cenę. 800 zł. czesnego (miesięczna opłata) to bardzo konkurencyjna oferta na rynku lubelskich szkół prywatnych. W uzasadnionych przypadkach możliwe są także zniżki. Wierzymy, że nie ma lepszej inwestycji niż w edukację i rozwój dziecka.
Dla naszych uczniów przewidzieliśmy 4 godziny języka angielskiego w klasie pierwszej i drugiej oraz 5 godzin w klasie trzeciej i czwartej. Jako dodatkowy język obcy do wyboru proponujemy język niemiecki lub hiszpański.